Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Divadelní ochotníci Kundratice

Kdy a kde nás můžete každoročně vidět?

– v červenci na Svatováclavské pouti v Kundraticích

– v říjnu/listopadu na setkání seniorů v Rozsochách

Svatováclavská pouť – divadelní hra „Hrátky s čertem“ (2015)


Princezna ze mlejna – Svatováclavské posezení pod lipami (rok 2014)

…………………………………………………………………………………………………………………………….

I letošní pouťové oslavy zpestřili místní divadelní ochotníci představením pod širým nebem, tentokrát pohádkou „Sůl nad zlato“. O tom, že jejich představení mají u diváků úspěch, jednoznačně hovořila plná náves a dlouhotrvající potlesk, kterým bylo jejich vystoupení odměněno.

8.11.2013 – setkání seniorů 2013 – divadelní představení „Sůl nad zlato“.

———————————————————————————————————–

rok 2012 – Svatováclavská pouť v Kundraticích

– divadelní představení „Anděl páně“

Krásné, slunečné  počasí přivítalo účastníky Svatováclavské pouti v Kundraticích. Slavnost byla zahájena ráno, po deváté hodině, bohoslužbou v místní kapličce, která byla postavena již v roce 1879 podle plánů mistra Cejnka ze Zvole.

V odpoledních hodinách se na návsi sešli místní sousedé i přespolní, aby jako za starých časů pobesedovali u dobré muziky a pouťových dobrot a koupili si tradiční srdce z pouti. Největší zájem všech přítomných poutníků byl nepochybně o divadelní představení pod širým nebem, s názvem Anděl Páně, které zahráli, se zápalem sobě vlastním, místní divadelní ochotníci. Pohádková komedie o popleteném andělovi se všem jejím divákům, kterých se na místní poměry sešel opravdu rekordní počet, velmi líbila a upřímný, amatérský herecký výkon ocenili dlouhotrvajícím potleskem.

„Anděl páně“ v podání kundratických ochotníků

rok 2011 – Kundratická svatováclavská pouť – divadelní představení „Obušku z pytle ven“

Nedělní ráno 25. září, přivítalo krásným, slunečným počasím letošní svatováclavskou pouť v Kundraticích.

Pod názvem „Obušku z pytle ven!“ si jistě každý z nás vybaví brilantní herecké výkony Ladislava Peška, Františka Smolíka nebo Josefa Beyvla, ve velmi vydařené televizní pohádce z šedesátých let minulého století. V Kundraticích jste ale mohli být svědky velmi volného divadelního zpracování této Erbenovy pohádky, které spočívalo v umístění děje do místa představení, ale především, přizpůsobení děje místním poměrům. Početné publikum se v průběhu této neobvyklé divadelní pohádky, na návsi velmi dobře pobavilo a odměnilo odvážné ochotníky dlouhotrvajícím potleskem. Velkým přínosem hry bylo i to, že ochotníci nešetřili dětskými rolemi a malí herci si představení užívali snad ještě více než dospěli.
rok 2010 – „Kundratický mrazík“

Repríza Kundratického mrazíka

Po velkém úspěchu o pouťovém odpoledni se všichni příznivci amatérské divadelní scény dočkali reprízy „Kundratického mrazíka.“ V místní  kulturní stánek s divadelní scénou se v sobotu 16. října opět proměnila zdejší hasička, kam se vešla celá stovka vděčných diváků. A ani tentokrát nikdo z nich nelitoval, že se na tuto bezprostřední a srdečnou kulturní akci vydal. Amatérští herci si představení užívali a diváci se nakonec do svých domovů rozcházeli plni těch nejlepších dojmů z upřímného hereckého výkonu i dobře sestaveného scénáře, který byl dovedně protkán místními raritami a slavnými fau paux.