Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Podpořte svým hlasem nádraží v Rozsochách!

Autor Josef Smolka, publikováno 19. 9. 2019. Aktuality.

Nádraží v Rozsochách se probojovalo v uznávané soutěži mezi prvních deset finalistů (z 66 nominací).

Pošlete svůj hlas (viz odkaz níž), třeba se nám podaří zvítězit!

http://nejnadrazi.cz/hlasovani?fbclid=IwAR02fPU0Tb-acLgtnJnafgyVcmdPqe2EyL_-P–t9RLMgEM41Pz63Rx-fnM

nebo připojte svůj podpis na arch, který je ve vstupní hale OÚ Rozsochy.

Kraj Vysočina, trať 251 Žďár n. S. – Nové Město n.M. – Tišnov

Poklidné nádraží je umístěno na kraji obce Rozsochy v malebné krajině Vysočiny. Cestující si vychvalují jeho kouzlo.

„Je čisté a s příjemnou atmosférou. Tato slova naštěstí patří i pro jeho návštěvníky, cestující. V zimě se tu projevuje drsnější ráz krajiny, v létě se jedná o nejkrásnější místo na světě. Houkání vlaků je slyšet na kilometry daleko.“

Komentáře (2)

 • Zdeněk Chlup

  Dobrý den,
  se zájmem si přečetl zprávu o nejkrásnějším nádraží roku.Už jenom proto,že i já jsem přímo v nádražním bytě strávil podstatnou část svého dětství – veškeré letní,či zimní prázdniny a to mezi lety 1959–1970.V té době tam bydlela moje teta se strýcem,který byl tehdy výpravčím ,myslím, v Bystřici nad Pernštejnem nebo Nedvědici /manželé Květa a Karel Abrahámovi/.Pa­matuji se , že byt
  tehdy neměl zavedenou ani přípojku vody , pro tu jsme chodili do studny , měl tedy také jen suchý záchod.Topilo se tehdy jen v kuchyni ,která byla vedle nynějšího vchodu,samozřejmě dřevem,či uhlím.Tehdy mělo nádraží 2 koleje , jedna z nich sloužila jako nákladní.V té době tam byla také umístěna stará parní lokomotiva ,která rozehřívala asfalt v dovezených nákladních cisternách,který se potom vozil na opravy silnic.Pro nás ,tehdy děti, to bylo pravé Eldorado .Byly to opravdu nezapomenutelné zážitky a jak v zimě , či létě jsem si s místními vrstevníky užil neskutečné legrace /bratři Svobodovi,Pepa Bureš, Zdena Hradešínská – nevím , jestli tam ještě žijí nebo alespoň jejich rodiny/.Ještě dnes , když se dostanu na ta místa zamačkávám slzu…….
  Přeji Vám a panu Stloukalovi ,aby se Vám práce při zvelebování nejen nádraží,ale i “ Horních“ a“ Dolních“ Rozsoch dařila.
  S pozdravem Zdeněk Chlup

 • Miloš Stloukal

  [1] Zdeněk Chlup: Dobrý den vážený pane Chlup. Děkujeme za úžasné vzpomínání a věřte, že vítězství v tomto ročníku je velký závazek do budoucna a usínání na vavřínech určitě v plánu nikdo nemáme. Prosím Vás, ozvěte se mi na uvedený email, měl bych na Vás řadu otázek a moc rád bych s Vámi zůstal v kontaktu. Děkuji mnohokrát, Stloukal Miloš.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.