Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Informace – Daň z nemovitých věcí

Autor Josef Smolka, publikováno 2. 5. 2017. Aktuality.

Daň z nemovitých věcí se stanovuje rozhodnutím, jímž je platební výměr, dodatečný platební výměr nebo hromadný předpisný seznam.  Poplatníkům daně z nemovitých věcí, u nichž na zdaňovací období 2017 došlo ke změně výše daně oproti předchozímu roku, případně oproti částce vypočtené v daňovém přiznání, sděluje finanční úřad novou výši daně nejčastěji hromadným předpisným seznamem. Hromadný předpisný seznam vydává za obvod své působnosti Finanční úřad pro Kraj Vysočina, poplatníci daně z nemovitých věcí mohou nahlédnout do tohoto seznamu na územních pracovištích v průběhu dubna – května 2017, od 28.4.2017 do 29.5.2017.

Splatnost daně z nemovitých věcí

Stanovená daň z nemovitých věcí je splatná:

a)u poplatníků daně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. srpna a do 30. listopadu zdaňovacího období,

b) u ostatních poplatníků daně ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. května a do 30. listopadu zdaň. období.

Nepřesáhne-li roční daň z nemovitých věcí částku 5 000 Kč, je splatná najednou, a to nejpozději do 31. května zdaňovacího období. Ke stejnému datu lze daň z nemovitých věcí zaplatit najednou i při vyšší částce.

Složenka – Poštovní poukázka A – pro placení daně z nemovitých věcí je rozesílána poplatníkům, kteří nemají datovou schránku, neplatí daň prostřednictvím SIPO a nejsou přihlášeny ke službě zasílání údajů pro placení daně na mail. Složenka nepodléhá poštovnímu poplatku. Složenky jsou rozesílány v nezávislém pořadí, v jednotlivých lokalitách neobdrží všichni poplatníci složenky ve stejný den. Nejpozději budou složenky doručeny do 19. května 2017.

Více informací na fyzické úřední desce obce:

•Informace ke zpřístupnění hromadného předpisového seznamu

•Informace k zasílání složenek pro platby daně z nemovitých věcí od roku 2017

•Zasílání údajů pro placení daně e-mailem

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.