Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Se čtením pro děti pěšky do Jeruzaléma.

Autor Josef Smolka, publikováno 19. 2. 2016. Kultura.

Řekli byste, že je možné dojít pěšky až do Jeruzaléma? Účastníci našeho prvního letošního čtení pro děti se přesvědčili o tom, že to možné je. Stačí mít dobře sbalený bágl s nezbytnými věcmi, jako je například plyšový medvídek,  trochu jazykového vybavení, něco málo peněz a chuť k chůzi, která vydrží i 40 km denně.

O těchto skutečnostech naše děti přesvědčil v pondělí, 15. února, mladý český poutník a autor knihy s názvem Pěšky do Jeruzaléma za 40 dní, Ladislav Zibura, který o své knize, mimo jiné tvrdí, že je to nejlepší cestopis od dob Honzíkovy cesty.

Děti nejdříve nadšeně sledovaly promítané obrázky, které se cestovateli podařilo na své pouti nafotit a vyslechly si velmi zajímavé vyprávění. Za zmínku jistě stojí to, že přestože putoval po Blízkém východě zrovna v období Ramadánu, tak o něj bylo velmi často a velmi dobře postaráno ze strany muslimů. Jednak pro ně, coby blonďák, působil dosti exoticky a navíc jim Korán nařizuje starat se o poutníky. Po prezentaci nám náš host přečetl jednu velmi zajímavou kapitolu ze své knihy, v níž velmi humorně popsal tureckou oslavu konce Ramadánu a potom už následoval prostor pro všetečné dotazy a vtipné odpovědi.

S naším hostem jsme se velmi neradi loučili a jsme mu velmi vděčni za to, že si na nás udělal, i přes svoji velkou vytíženost, čas. Držíme mu palce, aby mu vyšla jeho zamýšlená další pouť, tentokrát po Africe, po stopách Emila Holuba.

Augustin Holý

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.