Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Hejtman Kraje Vysočina vyhlásil období déle trvajícího nadměrného sucha

Autor Josef Smolka, publikováno 11. 8. 2015. Aktuality.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na návrh ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a předsedy Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina počínaje dnem 7.8. 2015 vyhlásil období déle trvajícího nadměrného sucha. Během něj jsou občané povinni dodržovat stanovená preventivní opatření. „Mimořádná nařízení budou platit až do odvolání, “ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

S ohledem na situaci, která je vyvolána dlouhodobou absencí srážek a denními teplotami vystupujícími nad 30 ºC, se po dobu účinnosti tohoto rozhodnutí hejtmana Kraje Vysočina zakazuje:

a) spalování hořlavých látek v zastavěném a nezastavěném území,
b) používat zábavnou pyrotechniku a jiné obdobné výrobky na místech, kde hrozí jejím použitím vznik požáru (zejména suché travní porosty, plochy zemědělských kultur).

Zákaz se týká především spalování klestí v lesích, slámy na polích, či suché trávy, nebo rákosu.
S dodržením všech bezpečnostních pravidel lze používat zahradní grily i otevřená ohniště všude tam, kde nehrozí vznik požáru. Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina eviduje v těchto dnech stále vyšší nárůst požárů, které ohrožují majetky lidí i rozsáhlé plochy porostů. Vyhlášené omezení je účinným ochranným prostředkem, jak případnému požáru zabránit. Vyhlášení a stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů umožňuje krajům zákon o požární ochraně.

Období déle trvajícího sucha bylo v minulosti na území Kraje Vysočina vyhlášeno v červenci 2006 a v srpnu 2003.

•Více informace Jitka Svatošová, oddělení tiskové, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 724 650 123

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.