Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Návštěva v partnerské obci Sačurov na východním Slovensku

Autor Josef Smolka, publikováno 31. 7. 2014. Události.

V návaznosti na dlouholetou spolupráci naší obce s východoslovenskou obcí Sačurov a polskou obcí Pisarowce se o víkendu 12. a 13. července uskutečnilo přátelské setkání obcí v Sačurově.

Jako tradičně čekalo naši rozsoškou výpravu na Slovensku velmi srdečné přijetí od představitelů obce i jejích občanů, mezi kterými mají naši lidé spoustu dobrých přátel a vzhledem k tomu, že loňský  rok naše obec setkání, které proběhlo v Polsku, vynechala, tak bylo o čem si povídat, neboť jsme se dlouho neviděli.

 

V neděli proběhlo, po nedělní bohoslužbě, sportovní odpoledne na místní fotbalovém hřišti. Stěžejním bodem programu byl pochopitelně fotbal. Naše mužstvo si jako protihráče vylosovalo fotbalisty s Polska, proti kterým uhrálo čestný výsledek 3:0. Skóre si však napravilo při utkání se sačurovským béčkem, které porazilo se stejným brankovým rozdílem. A vzhledem k tomu, že Poláci po velmi dramatickém utkání vyhráli na penálty se Slováky  „A“ a slovenské áčko předtím v „bratrovražedném“ souboji porazilo béčko, tak byl výsledek turnaje jasný. 1. polské Pisarowce, 2. slovenský Sačurov „A,“ 3. Rozsochy a 4. sačurovské „B“ mužstvo. Je však nutné podotknout, že tím pravým vítězem, byla poctivá, férová hra a přátelská atmosféra, která celou akci provázela. V průběhu odpoledne ještě proběhly hasičské závody, kde naše smíšené hasičské družstvo také velmi dobře reprezentovalo, třebaže na Slovensku jsou pro toto zápolení trochu jiná pravidla než u nás.

Na cestu domů jsme se vypravili v pondělí po snídani, poté, co nás náš pozorný hostitel ještě vybavil úctyhodným množstvím potravin a pití. Odjížděli jsme plni srdečné, přátelské atmosféry, která se těžko zapomíná a těšíme se na další setkání, které by se mělo uskutečnit v roce 2015 u nás v Rozsochách.

Všem členům rozsošské výpravy děkuji za skvělou reprezentaci naší obce a pomoc při organizování účasti na této akci. Před srdečností a pohostinností našich slovenských přátel je třeba smeknout.

 

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.