Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Cyrilometodějská pouť v Albrechticích

Autor Josef Smolka, publikováno 31. 7. 2014. Kultura.

V letošním roce se sešli místní i přespolní lidé už po patnácté na návsi v Albrechticích při příležitosti Cyrilometodějské pouti, která je od roku 2000 spojena s obnovenou tradicí sousedského odpoledního setkání.

Termín konání pouti ctil přesně datum výročí obou Slovanských věrozvěstů, které letos připadlo na sobotu 5. července. Oslavy byly zahájeny ranní bohoslužbou a odpoledním uctěním památky padlých v obou světových válkách. Další děj oslav byl oproti jiným ročníkům zpestřen o výstavu historických motocyklů a traktorů „Zetor 15.“ Všech šest Zetorů, které pořadatelé na slavnost přilákali, se k radosti všech přihlížejících, vydalo na slavnostní, společnou jízdu obcí. Je třeba smeknout před fandovstvím jejich majitelů,  kteří vážili cestu dokonce až z Hradce Králové.

Sousedské setkání provázela veselá nálada, všichni si mohli zanotovat známé lidové písničky i písně mladšího data, domů všichni odcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Je třeba poděkovat pořadatelům, kteří celou akci ve svém volnu zorganizovali a odpracovali. Věříme, že jim jejich nadšení vydrží a těšíme se na další ročník albrechtické pouti.

 

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.