Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Svatováclavská pouť v Kundraticích s posezením pod lipami

Autor Josef Smolka, publikováno 23. 10. 2013. Kultura.

V neděli 29. září zaplnili už v 9 hodin místní i přespolní slavnostně upravenou  kundratickou náves, v prostoru před kapličkou, aby se zde zúčastnili pouťové bohoslužby, která zahájila oslavy tradiční svatováclavské pouti.

 

I ta letošní sousedská slavnost byla velmi pečlivě připravena a žádný z jejich návštěvníků si nemohl stěžovat na nudu. V odpoledních hodinách bylo na návsi připraveno spoustu soutěží pro děti. Dospělí se mohli zaposlouchat do lidové muziky a využít bohatého občerstvení. I ty letošní pouťové oslavy zpestřili místní divadelní ochotníci představením pod širým nebem, tentokrát pohádkou Sůl nad zlato. O tom, že jejich představení mají u diváků úspěch, jednoznačně hovořila plná náves a dlouhotrvající potlesk, kterým bylo jejich vystoupení odměněno.

Určitě je velmi dobře, občas se sejít na návsi pod lipami, jen tak si pobesedovat, zastavit se a popovídat si se svými sousedy a známými. Je to přesně to, co nám v dnešní uspěchané době chybí a měli bychom za to být místním pořadatelům tradiční svatováclavské pouti vděčni.

 

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.