Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

SBÍREJTE S NÁMI PRO MATĚJE !!!!

Autor Josef Smolka, publikováno 20. 6. 2013. Charita.

Pětiletý Matěj Ptáček ze Žďáru nad Sázavou trpí  následky dětské  mozkové  obrny. Jeho pohyb je  bohužel silně omezen, prakticky je možný  jen plazením.

Pro zlepšení stavu je potřeba pravidelného dlouhodobého cvičení a péče odborných pracovišť, jako je například  specializované rehabilitační centrum Adeli Medical Center v Piešťanech. Léčba je finančně nákladná, a proto  je organizována hromadná sbírka uzávěrů od  PET lahví.

Pokud jich nasbíráme 15 tun, může se za prodej sbírky Matěj svěřit  do rukou zmiňovaného rehabilitačního  centra, které  je připraveno po zdravotní stránce  významně pomoci.

Lidské  osudy jsou jak klubíčka plná  křížení a uzlíčků problémů nebo životních  zkoušek. Nemá smysl je  podrobovat předběžným analýzám a pokoušet se je rozmotávat. Nevíme co nás čeká následující den, natož příští jaro. Každou minutu zaujímáme svá stanoviska a vytváříme určitý  životní postoj, gesta. Bylo by krásné, kdyby všechna naše gesta a stanoviska obsahovala jen pocity kamarádství, lásky či přátelství, dobroty a štědrosti.

Realita vypadá ve skutečnosti jinak. Stačí  skrz media přijmout informace o politickém dění a kriminalitě, představit si budoucnost  mnohých starých a nemocných. Nepropadejte skepsi  a depresivitě, uprostřed  zdánlivé tmy je třeba rozsvěcet světla i kdyby to byla jen světla svíček. Pojďme  zapálit naše pochodně  vzájemnosti, zájmu o problémy druhých, sbírejme uzávěry PET lahví pro malého Matěje. Naší sbírkou  Matýsek nebude skákat přes kaluže, jeho  osudové klubíčko je  labyrintem, ze kterého  nenalezneme snadno cestu. Ale  bude to naše ušlechtilé gesto, symbol solidarity a touhy pomoci  druhým, naše světlo v průvodu lidskosti, oprášení  hodnot jejichž krása se v dnešním světě pomalu  ztrácí. Pojďme pomoci Matějovi !!

Svoje nasbírané  uzávěry pet lahví odevzdejte prosím  na sběrném místě, kterým je budova Mateřské školy Rozsochy, případně se obraťte na paní ředitelku Věru Suchou, telefon 566576212. Děkujeme  předem za  vaši podporu.

                                  

                                                                                                                   napsala   Věra Suchá

  

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.