Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

60. výročí od založení TJ Rozsochy

Autor Josef Smolka, publikováno 16. 5. 2013. Sport.

V letošním roce oslaví Tělovýchovná jednota Rozsochy kulaté, šedesáté výročí od svého založení. Zakladateli této nejmasovější rozsošské organizace byli Josef Prášil a Josef Juračka. Hned od počátku byl hlavním předmětem činnosti TJ Rozsochy fotbal, který zde dominuje dodnes.

 

Od začátku trvání TJ Rozsochy se v řadách této organizace vystřídala velká řada nadšenců, kteří jí věnovali spoustu svého volného času, práce a energie. Jedinou, i když nemalou odměnou všem těmto lidem byla radost z dobré party a dobrého sportu. Za dobu své činnosti se díky spoustě obětavých členů podařilo postupně vybudovat krásné sportoviště s velmi důstojným zázemím, ale také se místním fotbalistům podařilo dosáhnout velmi pěkných sportovních výsledků, které dělají velmi dobré jméno naší obci. V současnosti hraje místní mužstvo „A“  okresní přebor, mužstvo „B“  okresní soutěž, mužstvo žáků okresní přebor starších žáků, nejmladší hrají okresní přebor přípravek mladších a mužstvo „starých pánů“ příležitostné turnaje a zápasy.Nejvyšší soutěže, které se v Rozsochách hrály byla I.A třída mužů a krajská soutěž dorostu. Kromě pravidelných soutěží pořádá TJ Rozsochy i vlastní sportovní akce, jako například Turnaj o pohár hutě Princ, Turnaj starých pánů, Fotbalový turnaj o pohár TJ Rozsochy a další akce. Velmi velkým přínosem TJ Rozsochy je organizování volného času dětí a mládeže. Nepochybně zde platí moudré pravidlo, které říká, že čím více investujeme do volného času mládeže, tím méně budeme muset investovat do policie a represe.

            Kromě hlavního předmětu činnosti, fotbalu, myslí TJ Rozsochy i na podporu kultury. Díky této organizaci je stále udržována krásná tradice Masopustních ostatků, fotbalisté také tradičně pořádají sousedský bál a taneční zábavy. Sportoviště, o které příkladně pečují, je volně přístupné a může jej využívat široká veřejnost. Každoročně na něm probíhá dětský den, pálení čarodějnického ohně, příležitostně je využíváno k hasičským soutěžím a dvakrát bylo dějištěm mezinárodního setkání občanů z Rozsoch a partnerských obcí – slovenského Sačurova a polských Pisarowců. V rámci uvedeného mezinárodního setkání se místní fotbalisté už od roku 2008 každoročně účastní mezinárodních fotbalových turnajů. V tom loňském se dokonce umístili na prvním místě.

            Říká se, že spolky jsou motorem veřejného dění na obcích. O TJ Rozsochy toto rčení platí se vším všudy a přál bych si, aby takových organizací bylo na malých obcích co nejvíce. Do další šedesátky přeji rozsošským fotbalistům co nejvíce radosti ze hry, hodně zapálených dobrovolníků a rozumné legislativní prostředí.

            Tímto chceme pozvat všechny současné i bývalé hráče, funkcionáře, fanoušky a příznivce fotbalu v Rozsochách na oslavy 60. let kopané, které se uskuteční  v sobotu 29.6.2013 na místním hřišti. Součástí oslav budou přátelská utkání  a večer  posezení s hudbou. Všichni jsou srdečně zváni.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.