Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Letošní ochotnická divadelní sezóna

Autor Josef Smolka, publikováno 19. 4. 2013. Kultura.

V březnu si mohli příznivci amatérského divadla v rozsošské orlovně užít společně s místními divadelními ochotníky uvedení bláznivé divadelní komedie z dílny Vlastimila Pešky, s příznačným názvem Babička v trenkách.

            Žánrové zařazení uvedené veselohry spadá do oblasti tzv. vodevillu, což je vlastně předchůdce operety. Jeho počátky se datují již do 17. století. Tehdy si známé lidové popěvky prozpěvovalo publikum společně s účinkujícími a to přispívalo k rozverné, odlehčené náladě. Přestože při produkci Babičky v trenkách ponechalo publikum veškeré hudební projevy na hercích, tak měla hra díky svému bláznivému ději a mnoha ztřeštěným situacím tu správnou vodevillovou atmosféru, kterou si užili nejen diváci, ale i herci na jevišti. Prakticky celý, dokonale zamotaný děj, s překvapivým rozuzlením, provázel upřímný hlasitý smích publika. Pokud jste se u Babičky v trenkách odreagovali, odpočinuli jste si  a zapomněli jste na své všední i nevšední starosti, tak splnila snaha místních divadelních ochotníků svůj účel. 

            Máte-li zájem tuto divadelní komedii ještě shlédnout, tak přijďte v pátek 30. srpna 2013 do amfiteátru na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem, kde bude mít v rámci festivalu Bystřické léto svoji derniéru.

 

početné herecké obsazení nebylo v žádném případě na úkor kvality produkce

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.