Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Autor Josef Smolka, publikováno 16. 1. 2013. Charita.

I v naší obci se stalo již tradicí, že v období svátku Tří králů naše domácnosti obchází malí koledníci, převlečeni za bájné mudrce z východu, známé jako Tři králové, kteří s sebou nesou namísto zlata, kadidla a myrhy plastové, zapečetěné pokladničky se znakem České katolické charity a jejichž cílem tentokrát není město Betlém, ale naše domácnosti. Tři králové k nám tentokrát přichází, aby se stali prostředníky projevu naší solidarity a dobré vůle a za to nám dveře našich domovů označili zkratkou C+M+B, tedy Christus mansionem benedicat (Kristus ať žehná tento příbytek).

V letošním roce jsme v naší obci darovali do Tříkrálové sbírky 18 894,-Kč. Jménem všech potřebných, kterým tyto dary pomůžou v nouzi, děkujeme všem vám, kteří jste přispěli i všem vám, kteří jste se podíleli na tom, aby v naší obci i letos Tříkrálová sbírka proběhla

  

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.