Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Dárek pro seniory

Autor Josef Smolka, publikováno 12. 12. 2012. Kultura.

I v letošním roce připravily členky Sboru pro občanské záležitosti obce Rozsochy, společně se základní školou, kundratickými divadelními ochotníky a obecním úřadem, dárek místním seniorům, v podobě kulturně-společenské akce.

 

   

Na základě adresných pozvánek, které obdržel každý z pozvaných do svého obydlí, se sál místní orlovny zcela zaplnil občany, patřícími do té zkušenější části zdejší populace. Po slavnostním přivítání a zahájení akce tradičním přípitkem, již všichni napjatě očekávali první bod programu, který bývá každoročně naplněn vystoupením dětí ze základní školy. Ani ten letošní ročník nebyl v tomto směru výjimkou a tak se dědečkové a babičky opět dočkali milého, a přitom velmi pečlivě nacvičeného pásma básniček a písniček, které v podání dětí vykouzlilo v očích seniorů nejednu slzičku dojetí. Za tento velmi působivý a pěkný kulturní dárek zaslouží velké poděkování nejen samotné děti, ale i jejich učitelé, kteří je na jejich vystoupení velmi svědomitě připravili.

Děti ze základní školy vystřídali na jevišti orlovny divadelní ochotníci z Kundratic, se svojí volně zpracovanou divadelní komedií o popleteném andělovi, s názvem Anděl Páně. Je-li pravdivé rčení o tom, že smích je kořením života a ten, kdo je jím řádně prosolen, dlouho vydrží, tak mají Rozsochy po vystoupení kundratických ochotníků „zaděláno“ na extrémní dlouhověkost. Vystoupení zaselo na úrodnou půdu přítomných seniorů notnou dávku humoru a právem ze něj divadelníci sklidili dlouho trvající potlesk.

 

Další část večera už patřila písničkám v lidovém tónu, v podání Veselé sedmy, se kterou si většina přítomných velmi ráda zazpívala. A aby si náhodou bránice diváků na chvíli neodpočinuly, tak byly jednotlivé písničky proloženy originálními, vtipnými komentáři, které u diváků vyvolávaly vlny bouřlivého smíchu.

Je velmi potěšující, že mají naši senioři chuť a ochotu najít si čas na vzájemné společné setkávání. Člověk je tvor společenský a setkávání je pro něj věcí velmi důležitou. Ne nadarmo se říká, že sdělená starost se stává starostí poloviční a sdělená radost s stane radostí dvojnásobnou. A tak věřme, že z orlovny večer odcházeli všichni účastníci setkání seniorů lehčí nejméně o polovinu starostí a odnášeli si s sebou spoustu radostí.

Za zorganizování setkání, za spokojené seniory srdečně děkujeme všem organizátorům akce.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.