Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Poločas dětské hasičské ligy

Autor Josef Smolka, publikováno 18. 6. 2012. Sport.

Celkem 24 družstev mladých hasičů se v letošním roce účastní soutěže Dětská hasičská liga, která byla v letošním roce zahájena 5. května a potrvá až do 8. září. V průběhu této soutěže si změří mladí hasiči své schopnosti a síly celkem v šesti kolech, která proběhnou v šesti hostitelských obcích našeho regionu, ve Stříteži, Pernštejně, Zvoli, Dolních Rozsíčkách, Víru a v Branišově.

Hasiči z Rozsoch mají v této soutěži hned dvě „žhavá želízka v ohni“ v podobě dvou dětských družstev, týmu A a týmu B. Přestože by byli, podobně jako v předchozích ročnících, i v letošním roce rádi hostiteli některého ze soutěžních kol, tak  na ně, vzhledem k velkému množství zúčastněných, v letošním ročníku pořadatelství nevyšlo. Proto chtějí své hasičské kamarády pozvat do Rozsoch dne 23. června  alespoň na přátelské setkání, které proběhne podle počasí, buď v sále orlovny nebo na fotbalovém hřišti a rozhodně zde nebude nouze o zábavu.

A jak si naše družstva v hasičské lize vedou? Rozhodně se za naše mladé hasiče nemusíme stydět. Družstvo Rozsochy A prozatím obdrželo celkem 59 bodů a v polovině soutěže je na krásném pátém místě, družstvo B je s 38 body na místě čtrnáctém. Je třeba si uvědomit, že se v této soutěži sešla opravdu tvrdá konkurence a celkový počet soutěžících družstev je 24, takže nelze jinak, než naše mladé hasiče pochválit a popřát jim hodně zdaru i do druhé poloviny soutěže. Současně je třeba vyzvednout práci jejich starších kolegů a instruktorů, kteří je v této užitečné činnosti vedou a věnují jim spoustu ze svého volného času.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.