Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Další vydařený pohádkový dětský den

Autor Josef Smolka, publikováno 18. 6. 2012. Kultura.

Při  zmínce o 1. červnu se většině lidí automaticky vybaví Den dětí. A protože většina z nás malé či větší děti má nebo alespoň dobře zná, tak přemýšlí, jakou radost jim k jejich svátku nadělit. V Rozsochách probíhá už léta při této příležitosti odpoledne plné společných her, legrace a taky zasloužených pamlsků.

Do roku 2010 probíhalo dětské odpoledne na fotbalovém hřišti, kde byly soustředěny různé atrakce a soutěže, za jejichž absolvování děti obdržely sladkou odměnu. Potom se ale pořadatelé dohodli na tom, že by to zkrátka chtělo změnu, a to k ještě lepšímu. Proto se  v červnu 2010 se poprvé při dětském odpoledni změnila část obce na pohádku. Vlastně na cestu pohádkami. Na asi 2 km dlouhé trase se objevila stanoviště se známými pohádkovými bytostmi, které měly pro děti připravené různé úkoly, za jejichž splnění otiskly dětem na připravenou kartičku symbol svého stanoviště. Poté, co děti úspěšně absolvovaly celý pohádkový okruh, čekala je na místním fotbalovém hřišti zasloužená odměna. Výborná zmrzlina a tradiční párek. Není divu, že tento dárek v podobě pohádkové trasy se ujal. Kdo by nechtěl, aby se byť část jeho obce alespoň na jedno odpoledne proměnila v pohádku?

A tak jsme měli podobně pohádkovou obec i letos, tentokrát v sobotu 2. června. Dokonce se hned napoprvé vydařilo počasí, takže jsme letošní rok pozvali děti do pohádky hned na první pokus. Podle spokojených úsměvů zúčastněných dětí, se jim i to letošní pohádkové putování líbilo a věříme, že se těší, co pořadatelé vymyslí jako dárek pro příští Den dětí.

Všem obětavým pořadatelům za všechny spokojené děti i jejich rodiče velmi děkujeme za to, že se neváhali na čas proměnit v pohádkové bytosti, i když nejhezčím poděkováním pro ně byly nepochybně spokojené dětské úsměvy.

 

 

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.