Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

K opravdové zimě patří opravdové párkové závody

Autor Josef Smolka, publikováno 16. 2. 2012. Sport.

Ještě v lednu to vypadalo, že letoší zima bude skoupá na tradiční radovánky, které k tomuto ročnímu období zpravidla patří. A teprve, když už zklamaní lyžaři začali nad letošní sezónou „lámat hole,“ otočila se zima k vyznavačům tohoto sportu svojí vlídnější tváří. Konečně nastaly podmínky, vhodné pro uspořádání tradičních a velmi oblíbených „párkových závodů.“

nejmladší ze závodníků na startu

V Kundraticích je každoročním a osvědčeným pořadatelem párkových závodů místní Sbor dobrovolných hasičů Kundratice. Jednak proto, že mezi členy této organizace je spousta tělesně zdatných sportovců, kteří mají lyžování jako koníčka, a také proto, že klubovna v místní hasičské budově skýtá pro tuto akci výborné zázemí.

Ukázalo se, že pořadatelé měli „šťastnou ruku“ při výběru termínu konání závodů, neboť v neděli 12. února, kdy se akce konala, načas pozlatily zmrzlou sněhovou pokrývku příjemné sluneční paprsky a teplota se zvedla z extrémně nízkých hodnot na přijatelných pět stupňů pod nulou. Na tradičním dějišti závodů, na louce pod obcí, se sešlo kromě několika desítek fanoušků i dvacet pět závodníků a závodnic, všech věkových kategorií. Nejmladšímu z nich byly 3 roky, nejstaršímu o šedesát roků více. Pořadatelé pro ně připravili přiměřeně náročnou trať k jejíž zvládnutí motivovala všechny závodníky, kromě ctižádosti, i vidina kvalitních, voňavých, horkých párků, které na všechny závodníky, na konci bílé stopy čekaly. Jak už to při takových sportovních akcích bývá, vítězem se stal každý, kdo dokázal oprášit své lyžařské náčiní, aby se utkal se svými sousedy při ne právě vrcholovém, ale určitě zdravém, lidovém, sportovním klání.

Po závodech se všichni sešli v hasičské klubovně, kde trenéři se svými lyžařskými svěřenci velmi podrobně probrali styl a taktiku pro příští párkové klání a jejich dobrá nálada nenechala nikoho na pochybách, že ty letošní párkové závody se opět velmi vydařily. Děkujeme všem obětavým pořadatelům a těšíme se na příští podobnou akci.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.