Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Starým pánům uniklo ve fotbalovém turnaji o vlásek vítězství

Autor Josef Smolka, publikováno 17. 10. 2011. Sport.

V sobotu 17.9. 2011 proběhl na hřišti TJ Rozsochy XXVI. ročník turnaje starých pánů v kopané o putovní pohár TJ Rozsochy  pořádaného jako  XVI. ročník memoriálu Josefa Juračky pod záštitou Hutě Princ.

Turnaj se konal na skvěle připraveném hřišti, za nádherného počasí a ve skvělé přátelské atmosféře zúčastněných mužstev Dolní Rožínky, Moravce, Velkého Meziříčí a domácích Rozsoch. Všechna družstev dorazila včas a kompletní, jejich účast naštěstí neohrozila konkurenční bramborová sezóna, která byla v plném proudu, a tak s úderem poledne mohli vypuknout naplno sportovní boje. Na korektnost soubojů dohlížela hned trojice rozhodčích z řad členů místní TJ. Nutno podotknout, že i když vyhrát chce každý, tak zápasy probíhaly v přátelském duchu a více než dosažených výsledků si zúčastnění užívali radosti ze hry.

 

Nicméně pro ty , kteří neměli tu možnost se turnaje zúčastnit ať už jako hráči či jako diváci, je nutno splnit alespoň základní statistické povinnosti. V úvodním zápase porazil tým Velkého Meziříčí tým Dolní Rožínky a zajistil si účast ve finále, kde jej vzápětí  doplnili domácí, kteří v druhém semifinále porazili Moravec po velkém boji a nerozhodném výsledku, až na pokutové kopy. V následném boji o třetí místo byli úspěšnější fotbalisté z Moravce a odsoudili tak tým Dolní Rožínky k nevděčné bramborové medaili. Ve finále pak dospěl souboj opět až k penaltovému rozstřelu. Tentokrát se ale štěstěna přiklonila k družstvu  Velkého Meziříčí, které se tak stalo zaslouženým  vítězem turnaje. Na domácí tak zbylo druhé místo a prodloužilo se čekání na vítězství v turnaji , které se táhne již od roku 1988 !!!  O to větší motivaci mají jistě místní borci pro příští rok, kdy se jistě pokusí toto čekání ukončit. Určitě jim to všichni přejeme.  Více o turnaji , ale i o rozsošském fotbale naleznete na www.webareal.cz/fotbalrozsochytj.  Na závěr je třeba poděkovat pořadatelům za výborně připravený turnaj a hráčům za jejich odvedené výkony.

napsal Luboš Bureš

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.