Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Beseda s policií

Autor Josef Smolka, publikováno 17. 10. 2011. Obecní úřad.

Říká se, že štěstí přeje připraveným a z tohoto důvodu využil Obecní úřad Rozsochy nabídku Policie ČR na uspořádání besedy s názvem  „Trestné činy a podvody páchané na seniorech.“

Vzhledem k tomu, že někteří z místních seniorů již mají své zkušenosti s různými takzvanými podomými prodejci a dalšími nezvanými návštěvami, tak byl o besedu zájem a její účastníci mohli shlédnout několik velmi zajímavých filmových ukázek o tom, jaká nebezpečí dnes mohou, především na starší lidi čekat, v podobě již zmíněných nezvaných návštěv, při neuváženém uzavírání různých smluv nebo ve stále složitějším silničním provozu.

Všechny filmové ukázky byly velmi přínosně komentovány paní nadpraporčicí Petrou Šmídovou z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina, která celou besedu vedla. Z následné diskuse bohužel vyplynulo i to, že v dnešním složitém prostředí není občas problém člověka, při troše jeho nepozornosti, okrást, aniž by se jedinec, jednající proti čistému svědomí dostal do křížku se zákonem. Mezi podvedenými, či okradenými jsou často i lidé v produktivním věku a o to více nebezpečí zde číhá na seniory, kteří už nejsou v takové kondici, jako jejich mladší spoluobčané.

Demokracie a volný pohyb osob nám kromě svobody bohužel přinesly i rizika, na která bychom měli být připraveni a proto je velmi dobře, že se policie věnuje i preventivní činnosti a myslí především na ty nejzranitelnější skupiny obyvatel, ke kterým patří i naši senioři.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.