Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Místní knihovna Rozsochy je partnerem projektu „Čtení pomáhá“

Autor Josef Smolka, publikováno 17. 8. 2011. Charita, Kultura.

 

I když knihy a četba jsou staré jako lidstvo samo, ve světě knih se stále děje něco nového a zajímavého. A právě tak zajímavý a netradiční je i nový projekt s názvem „Čtení pomáhá“, díky kterému teď mohou děti doslova a do písmene spojit příjemné s užitečným:

 

Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byli osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu.

Dětem v ČR se již podařilo naplnit celkem 35 charitativních projektů. Nevidomé Aničce např. pomohly získat knihy psané Braillovým písmem, přispěly na výcvik asistenčního psa Denise, pomohly zvířatům v nouzi, zaplatily laserové operace očí dvěma stovkám Etiopských dětí a umožnily jim tak nastoupit do školy, dětem v Africké škole zaplatily školní pomůcky, podpořily projekty zaměřené na postižené děti a seniory. Mezi potřebné rozdělily přes 3,2 milionu korun.

 

Stále je však možnost se do projektu zapojit, „vyčíst“ a rozdělit dalších 6,8 mil korun.

Místní knihovna se stala partnerem tohoto projektu – důležité informace tak můžete získat přímo zde, pomůžeme s registrací, vypůjčíme knihy zařazené do projektu.

 

Důležité odkazy: www.ctenipomaha.cz, www.rozsochy.knihovna.info nebo na obecních internetových stránkách www.rozsochy.cz – organizační složky, knihovna.

 

Hezké počtení a radost z  pomoci druhým Vám přeje

knihovnice Alena Jarošová.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.