Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Diplom za udržování tradic

Autor Josef Smolka, publikováno 17. 8. 2011. Události.

V letošním roce se naše obec po pěti letech opět zúčastnila soutěže „Vesnice roku.“ O podání přihlášky do soutěže rozhodla rada obce, která chtěla zařazením obce Rozsochy do této soutěže, vyjádřit uznání všem jejím občanům, kteří se zde podílejí na vytváření co nejpříjemnějšího prostředí.

Dne 21. května naši obec navštívila desetičlenná komise, složená ze zástupců regionálního rozvoje Kraje Vysočina, Svazu měst a obcí ČR, Spolku pro obnovu venkova, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, z odborníků na kulturu, na ochranu památek a životního prostředí, ale také starostů obcí, které v minulých ročnících soutěže uspěly. Komisi se dostalo srdečného přivítání v prostorách obecního úřadu a v zasedací místnosti mohli všichni její členové shlédnout připravenou prezentaci o životě v naší obci. Poté se naši hodnotící návštěvníci vydali na prohlídku obce, a ta se jim, dle jejich slov, velmi líbila. Nejvíce je však zaujaly naše hodové kroje, vlastnoručně ušité místními ženami, kterým při práci vypomáhaly i zručné kamarádky z okolí.  

Při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže dne 18. července převzal za obec Rozsochy její starosta z rukou radního Kraje Vysočina pro regionální rozvoj, Ing. Martina Hyského diplom za udržování folklorních tradic, který je navíc spojen s finančním darem od Kraje Vysočina. Vesnicí Vysočiny roku 2011 se stala obec Domamil, z Moravskobudějovicka, které přejeme hodně úspěchů v celostátním kole této soutěže.

            Všem lidem, kteří se podílejí na vytváření co nejpříjemnějšího prostředí pro život na našem venkově patří srdečné poděkování a přání zdraví, elánu, co nejlepších podmínek a co nejvíce radosti z kladných výsledků jejich snažení.

Starosta obce přebírá od radního Kraje Vysočina Ing. Hyského diplom za udržování tradic

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.