Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Školní výlet základní školy

Autor Josef Smolka, publikováno 19. 7. 2011. Škola.

Žáci základní školy nám napsali, jak si užili letošní školní výlet, na který si vydělali prodejem starého papíru.

Letošní školní výlet jsme si vybrali do Olomouce.

Odjeli jsme v 7:15 autobusem z Rozsoch. Asi v půli cesty byla zastávka na svačinu a krátký odpočinek. Přijeli jsme do Olomouce, kde vzhledem k objížďkám nám hledání parkoviště trvalo trochu déle. Nakonec to však dobře dopadlo.

Všichni společně jsme vyrazili na Dolní náměstí, prohlédli si krásné kašny a Mariánský sloup. Potom rychle na Horní náměstí a tam byl sloup Nesvětější trojice, do kterého jsme mohli vstoupit a uvnitř jsme dostali mapu Olomouce a také razítko na ruku. Hned vedle byl krásně opravený orloj, no a my čekali do jedenácté hodiny, až začne vyzvánět. Moc pěkné. Ještě se nám líbil model plánu Olomouce, který byl vyroben z bronzu. Mohli jsme si ho osahat, putovat po něm rukama a vyzkoušet si orientaci ve městě

 

Odpočinek pod portálem katedrály sv. Václava

 

Naše cesta pokračovala dál do Vlastivědného muzea, které se však opravovalo, ale v jedné jeho části byla instalovaná moc pěkná výstava „Kuky se vrací“. Byly tam různé loutky a kulisy z filmu, ukázky z výroby filmu a spousta dalších zajímavostí. Výstava byla zaměřená na ekologii a třídění odpadu – na chvilku jsme si připadali jako v naší škole, kde také třídíme… Sluníčko krásně svítilo a my pokračovali dále ke Katedrále sv. Václava, kterou jsme důkladně „prošmejdili“, moc velká nádhera a kouzlo místa. Hned vedle bylo muzeum, kde nás nejvíce zaujal pozlacený arcibiskupský kočár. No a potom rychle zpátky do autobusu a hurá do ZOO. Před vstupem byla obědová přestávka v lese u zahrady.

Nakoupili jsme si hodně krmení pro určitá zvířata a taky jsme je pěkně nakrmili. Stihli jsme si prohlédnout celou zoologickou zahradu, o které se dá říci, že je moc pěkná, no a zvířata úplně nejvíc.  Dokonce nám netopýři v jednom pavilonu létali kolem hlavy.  Po prohlídce zahrady ještě nějaké nákupy „důležitých“ věcí a návrat domů. V klimatizovaném autobusu se nám jelo skvěle, i když venku bylo pořádné horko. V 19 hodin jsme „přistáli“ v Rozsochách v pořádku a spokojení.

Také děkujeme všem, kteří nám pomohli sbírat starý papír (celkem 7630 kg), za který jsme dostali hodně peněz. Zaplatili jsme autobus a ještě nám zbylo. Už nyní se těšíme na nějakou pořádnou exkurzi v příštím školním roce.

Hurá nazdar výletu!!!!!!

 

Žáci ZŠ Rozsochy

 

P.S. Teprve v Olomouci nám došlo, k čemu nám byl den před výletem kurz dopravní výchovy na dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme si v praxi vyzkoušeli správné chování chodců na silnici a na přechodu pro chodce. Všechno jsme to dobře zvládli.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.