Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

O čtení dětem byl v Rozsochách zájem

Autor Josef Smolka, publikováno 5. 4. 2011. Kultura.

S velkým zájmem ze strany malých, ale i dospělých posluchačů se setkal letošní, již čtvrtý ročník rozsošského čtení dětem. Důvodem byla bezesporu účast zajímavých osobností, ale také zábavná forma, kterou se předčítání odehrává.

  

Hned v pondělí nasadila pomyslnou laťku velmi vysoko Mgr. Lenka Macháčková, která si jako literaturu pro tento večer zvolila knihu od Jaromíra Nohavici, s názvem Tři čuníci a na čtení tématicky navázala písničkami a básničkami autora této knihy. V úterý se děti dozvěděly něco z vodnického řemesla a zadováděly si se členy místního ochotnického divadelnického spolku. Ve středu nás poctila svojí návštěvou výborná parta z Hospicového hnutí Vysočina, která dětem sehrála veselé divadlo O Popelákovi a  dokázala jim velmi šetrnou formou přiblížit svoji nelehkou, ale velmi potřebnou a obdivuhodnou činnost. Čtvrtek byl v režii paní Lenky Cackové ze Štěpánova. Všichni díky jejímu zábavnému čtení zjistili, co to je Bukukururuna, jak zvládnout jazykolamy a kolik zábavy skýtá taková, na první pohled jednoduchá záležitost, kterou je hra ze slovíčky. V pátek jsme přivítali člena Hasičské záchranné stanice kraje Vysočina, nadpraporčíka Milana Fendrycha, který nám četl ze známé a oblíbené knihy Jana Wericha – Fimfárum. Kromě toho nás čekalo zajímavé povídání o práci záchranářů.

Všem účinkujícím letošního čtení dětem za všechny vděčné dětské posluchače srdečně děkujeme a věřme, že setkání s knihou se stane samozřejmostí nejen při této akci, ale i v běžném životě každého z nás.

Poděkování patří také společnosti E-ON, která akci finančně podpořila.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.