Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Dětský maškarní karneval na bruslích v Kundraticích.

Autor Josef Smolka, publikováno 21. 2. 2011. Slavnosti.

V sobotu ožil kundratický rybníček za Peškovými dětským hlaholem a výskáním. Místní se rozhodli využít mrazivého počasí, skoupého na sníh, k ledovým zimním radovánkám a uspořádali pro děti maškarní karneval na ledě. Na zamrzlé hladině rybníčka se nakonec sešlo osmdesát malých i dospělých účastníků karnevalu, převážně místních, ale své čestné zastoupení zde měli i přespolní.

 

  

Pořadatelé karnevalu, členové Sboru dobrovolných hasičů Kundratice, nenechali nic náhodě a tak mohli dětští karnevaloví účastníci využít pro boj se zimou, kromě zdravého pohybu, také horkého čaje. S hladem si pak každý hravě poradil pomocí neodolatelně vonících párků, právě vytažených z udírny. Stejné gastronomické prostředky měla pochopitelně k dispozici i dospělá část ledového maškarního setkání, pouze s tím rozdílem, že čaj byl vylepšen o nějaké ty dospělácké přísady.

Jak už to na podobných akcích chodí, tak i při tomto kundratickém maškarním klouzání došlo na vyhodnocení nejlepších masek. A asi není třeba uvádět, kdo že tuto disciplínu vlastně vyhrál. Vítězem se stal každý, kdo se maškarního karnevalu v nějaké masce zúčastnil, ať už se pro toto odpoledne převtělil do indiána, bílé paní, draka, lva, kašpárka, či jiné, bytosti.

SDH Kundratice děkujeme za další zdařilou akci a místním přejeme aby jim jejich nadšení vydrželo.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.