Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Vítání občánků do života v obci

Autor Josef Smolka, publikováno 24. 6. 2008. Obecní úřad, Události.

Neděle 25. května se v Rozsochách stala svátečnější o radostnou událost, kterou bylo slavnostní přivítání osmi dětí, narozených v roce 2007 do života v obci. Na rozdíl od předchozího roku byl rok 2007 mnohem štědřejší na holčičky, jejichž počet třikrát převyšoval chlapce.

I letos se vše odehrávalo podle osvědčeného scénáře. Rodiče s jejich dětmi přivítalo příjemné prostředí mateřské školy, kde je tradičně vítání občánků pořádáno. Po projevu starosty se všichni přítomní zaposlouchali do libých zvuků flétniček, klavíru a zpěvu v podání žáků základní školy, pod taktovkou paní učitelky Lenky Kudrnové. Naladěni příjemnou hudbou pak rodiče přicházeli s novými občánky k převzetí upomínkových dárků a k hezky ilustrované pamětní knize, ve které díky paní učitelce Petře Tatíčkové každoročně přibývá jedna obrázková strana, na kterou je radost se na památku obci podepsat.

Po oficiálním programu následovalo krátké přátelské posezení, což někteří z občánků, kteří přišli na svět začátkem minulého roku, využili pro seznámení se s prostředím mateřské školy, kde budou za pár let pravidelně trávit velkou část svého času a jejich rodiče si vyměňovali zkušenosti s plněním rodičovských povinností.

děti základní školy pod vedením své učitelky Lenky Kudrnvé vystupují na vítání nových občánků obce

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.