Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Karnevalové veselení

Autor Josef Smolka, publikováno 22. 5. 2008. Škola, Události.

Jednoznačně povedený – i tak lze dvěma slovy charakterizovat dětský maškarní karneval, který pořádala naše Mateřská škola Rozsochy v prostorách místní orlovny, ale to by bylo velmi málo. Pěkně tedy od začátku. Kdo připravoval někdy karneval či jiné radosti pro děti, ví, že to je spousta práce a starostí již několik týdnů předem, ale výsledek stojí vždy za to! Nejdříve se musí sejít skupina lidí, co chtějí něco podniknout a pro děti udělat. Pak nastává kolotoč – shánění sponzorských darů, společné chystání tomboly, pečení cukroví, šití masek…. Já to štěstí mám. Mám kolem sebe správný kolektiv a navíc fajn rodiče, kteří rádi přiloží ruku k dílu.

Rok se s rokem sešel a nastal náš den ,, D.“ První účastníci veselí se začali scházet již po jedné hodině. Vyzdobený sál a přichystané – TETINY – dávaly vědět, že jsou tu všichni správně. Během půl hodiny se zaplněný sál proměnil v pestrobarevný svět pohádkových bytostí. A jaké nádherné masky byly k vidění!! Mezi krásnými princeznami vesele dováděli indiáni, pavoučí mužíčci, šašci ,víly, čarodějnice, Karkulky, vodníci, kovbojové, černokněžníci. Ladným pohybem zaujal tygřík, nechyběli malí myšáčci a žlutě zářilo sluníčko. Objevila se i roztomilá kuřátka, myšky, kočičky a roj včeliček. Jako první se zábavy ujala, tak jako každý rok, taneční skupina děvčat z Rozsoch ,,CRAZY GIRLS “ a byla po zásluze oceněna velkým potleskem. Ten si mladé tanečnice jistě zasloužily, protože se na toto vystoupení několik týdnů předem připravovaly. Po tomto pěkném výstupu se mezi dětmi objevila již očekávaná Klotylda a Matylda, tetiny, bez kterých si již náš karneval nedokážeme představit. Zkrátka Rozsochy a TETINY již patří k sobě. Odpoledne začalo mít spád. Defilé masek, hudba. Díky neúnavným brněnským děvčatům si děti užily spoustu her, soutěží a tance. Všechny se mohly do sytnosti vyřádit. Karnevalový rej doprovázený bohatou tombolou přilákal nejen místní, ale jako každoročně sem zavítala i řada návštěvníků z Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Bylo úžasné sledovat, s jakou radostí a potěšením děti tančí se svými rodiči a jaké štěstí s nimi při tom tanečním vrtění a společných soutěžních hrátkách prožívají. Díky dobře zásobenému občerstvení nikdo netrpěl hladem ani žízní. Jaké bylo vzrušení, když bylo ohlášeno losování tomboly. Díky početným sponzorským darům byla tombola opravdu bohatá a zájem o ní byl značný. Vždyť první cena velký plyšový medvěd, porcelánová panenka, či koník nemohl nechat nikoho bez chuti vyhrát. Dětských slosovatelných výher bylo 20. Ani dospělí nebyli ochuzeni, ti měli cen 18. Na toho, kdo si nestačil koupit tzv. velkou tombolu, čekalo ještě asi 800 drobnějších výher. Nebylo dítě, které by si něco neodneslo. Tři hodiny her, tance a povzbuzování při soutěžích, bylo vyčerpávající pro všechny zúčastněné. Radost a spokojenost dětí je odměnou pro všechny ty, kteří karneval připravovali . Celková účast dětí, rodičů i babiček a dědečků předčila i nejoptimističtější odhady pořádajících. Závěrem bychom chtěli velmi poděkovat sponzorům a rodičům, díky kterým jsme mohli všem dětem udělat radost. Vaše snaha stála za to! Děkuji. Tak zase příští rok…..

Věra Suchá, řed. MŠ Rozsochy

Komentáře (6)

 • kolo

  je to 😡

 • Cat

  🙂 😉 😀 😎 😛
 • Josef Šťastný

  Chtěl bych popřát všem hodně štěstí, spokojenosti a lásky v Novém roce 2009 😀 😛

 • TEereza JUračková

  hele nejsi nahodou josef šťastnej nebydlel si u juračku v Albrechticich odpovez pls 😐

 • Josef Šťastný

  Milá Terko, Jo bydlel. A ještě toho tedka lituju co jsem provedl. jinak jak se máš??? nejsi náhodou sestra ondry????kdyby jsi mi něco chtěla napsat tak moje tel. číslo je 723947253 a icq je 494331472 . Ale momentálně jsem na 3 měsíce v zahraničí pod Tureckem na Rhodosu a přijedu kolem konce září. pozdravuj všechny i Juračkovy . Mám v plánu někdy v řijnu se za vámi všemi stavit, ale mám z toho celkem strah. pozdravem Pepa 😀

 • pepa

  kdy k nám budou jezdit vlaky začleněný pod IDS jižní Moravy? mělo to být od začátku roku 2011 a stále nic

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.