Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Začátek školního roku 2007-2008

Autor Josef Smolka, publikováno 18. 9. 2007. Škola, Události.

V letošním roce to bylo až pondělí 3. září, kdy děti vyrazily poprvé do školy. Jak se sluší a patří na první školní den, do kroku jim v duchu tradice vyhrával místní rozhlas, aby se jim šlo veseleji. Základní škola v Rozsochách však tentokrát přivítala do prvního ročníku poměrně málo dětí. O to více si jich však považuje a individuální přístup ke svým žákům, což je velké plus málotřídních škol, zde zcela jistě nezůstane jen na papíře. Tento školní rok bude už druhým v pořadí, kdy se škola při výchově dětí řídí vlastním vzdělávacím programem, „ušitým“ na míru místním podmínkám a potřebám dětí. Vzhledem k úbytku počtu žáků hluboko pod limit stanovený pro trojtřídní školu, nezbylo, než letošní školní rok změnit organizaci základní školy na dvojtřídku. Přestože vyučující čeká z tohoto důvodu náročná práce, nevidí reorganizaci jako zásadní problém a očekávají i od letošního školního roku v úrovni vzdělání dětí tradiční dobré výsledky.

Mateřská škola se školní jídelnou přivítala první den nového školního roku 28 dětí, což je dlouhodobě stálý počet. Přestože se, pokud jde o dlouhodobý vývoj populace, snad začíná blýskat na lepší časy, nebylo by prozatím z důvodu vysokých nákladů moudré otevírat druhou třídu. Děti ve věku od 3 do šesti let využívají společně jedny příjemně a nově vybavené prostory a jejich vzdělávací program s logem „Jen si děti všimněte, co je krásy na světě,“ je postaven tak, aby se díky věkovému rozdílu tří let vzájemně doplňovaly.

Školní jídelna vaří včetně své doplňkové činnosti denně osmdesát jídel a není pochyb o tom, že i v letošním roce si zachová svoji tradiční dobrou úroveň stravování. Z důvodu snížení provozních nákladů zvažuje škola spolu se zřizovatelem celkové zateplení budovy, tak, aby dosáhla standardu nízkoenergetické stavby. Pro stávající zastupitelstvo jsou obě školy důležitou součástí obce, a proto se dlouhodobě zaslouženě těší jeho podpoře.

Budova základní školy

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.