Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Večer s varhanami

Autor Josef Smolka, publikováno 18. 9. 2007. Kostel, Slavnosti, Události.

V sobotu 8. září v sedmnáct hodin přivítaly svátečně vyzdobené prostory kostela svatého Bartoloměje v Rozsochách více než dvě stovky příznivců vážné hudby, kteří se zde sešli proto, aby se zaposlouchali do tónů skladeb slavných světových autorů, ale také z toho důvodu, aby přispěli k uskutečnění dalšího ušlechtilého cíle tohoto setkání, kterým bylo využití finančních prostředků, získaných z dobrovolného vstupného, na adopci dítěte na dálku.

Večera s varhanami se zúčastnilo více než 200 lidí

Poté, co všechny přítomné v kostele svatého Bartoloměje přivítal otec ThDr. Antonín Sporer, rozezněl prostory chrámu gregoriánský chorál Salve Regina, který zazpíval bystřický varhaník Jan Zítka. Následovaly zvuky varhan u kterých se postupně vystřídali Ludmila Malá, varhanice z Bobrové, Zdeňka Burešová a Eva Prášilová, varhanice z Rozsoch a dále Jan Zítka a Veronika Pečínková.

U varhan se vystřídalo pět interpretů

Varhanní skladby známých světových autorů, jako například Toccata a fuga a-moll od Johanna Philippa Kriegera nebo Preludium F-dur od J.S.Bacha, byly proloženy skvělým zpěvem Terezy Eliášové, v jejíž podání si přítomní vyslechli skladby Amor chttendi a El Senyor. Byla to také Tereza Eliášová, které se nakonec dostalo té cti hudební setkání zakončit, a to známou skladbou Ave Maria od Charlese Gounoda.

Velkým přínosem byl zpěv Terezy Eliášové

S nápadem, znásobit hudební prožitek pocitem vykonaného dobra, přišli sami interpreti, kteří byli současně organizátory tohoto benefičního hudebního setkání. Je potěšitelné, že si jako formu dobročinnosti vybrali právě adopci na dálku. Rozhodli se dlouhodobě pomáhat konkrétnímu potřebnému dítěti z rozvojového světa, čímž se vlastně také zavázali každoročně benefiční hudební setkání opakovat. A to je velmi dobrá zpráva také pro všechny, kteří již měli to štěstí, vychutnat si díla slavných mistrů v jejich podání a těší se na další podobně laděnou hudební akci.

Letošní večer s varhanami naplnil veškerá očekávání. Lidé, si z něj odnášeli nevšední zážitky z dobré hudby a částka, kterou věnovali na dobročinnost, činila úctyhodných 9 440,–Kč. Všechny dárce jistě potěší čerstvá zpráva, že jejich společné dítě už bylo adoptováno. Jedná se o devítiletou holčičku, jménem Lori Sylla, která má svůj domov v africké Keni. Její původní adoptivní rodiče na ni z nějakého důvodu přestali přispívat, a tak bylo její studium ohroženo. Z vybrané částky bude uhrazen nedoplatek za minulého období a zaplaceny náklady na studium v dalším školním roce, takže malá Lori bude moci v listopadu, kdy v její zemi začíná školní rok, nastoupit znovu do školy. Věřím, že Vás, noví adoptivní rodiče, i ostatní čtenáře, potěší do budoucna bližší zprávy o tom, jak naše Lori prospívá a další informace z jejího života.

Na závěr poděkování všem účinkujícím

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.