Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Školní rekord ve sběru starého papíru

Autor Josef Smolka, publikováno 19. 6. 2007. Škola.

V letošním roce, stejně tak jako v několika létech předešlých, naše základní škola zorganizovala sběr starého papíru.Tentokrát to ale byla akce výjimečná. Váha nasbírané suroviny totiž překročila 9,5 tuny, což je nejen pořádná papírová hromada, ale i nový, úctyhodný rekord.

Při nakládání tak velkého množství starého papíru se všichni pořádně zapotili

Kromě toho, že děti doma pilně separovaly a skladovaly noviny, časopisy a kartony, které pak ve stanovený den svozu přinesly do školní budovy, i letos škola dokázala do sběru zapojit místní občany a ti pak každý svou pověstnou „troškou do mlýna“ tuto školní akci v součtu vydatně podpořili. Když se nakonec daly všechny tyto aktivity dohromady, tak se firma, které byl sběr předán, nestačila divit. Musela svoji cestu do Rozsoch ještě dvakrát zopakovat, aby dokázala celý objem vytříděného papírového odpadu přepravit.

Výsledkem celého tohoto snažení je nejenom velmi příjemný obnos peněz, využitelný na úhradu části nákladů školního výletu, ale i dobrý pocit z toho, že jsme se dokázali spojit pro dobrou věc a nebo třeba i to, že v dětech pomáháme pěstovat vědomí samozřejmosti a výhodnosti separování a likvidace odpadu. Vám všem, kteří jste se do této akce zapojili, patří srdečné díky.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.