Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

S Vodomilem také do Rozsoch

Autor Josef Smolka, publikováno 25. 5. 2007. Památky, Sport.

V úterý1. května byla před turistickým informačním centrem v Bystřici nad Pernštejnem zahájena poznávací akce s téměř pohádkovým názvem „S Vodomilem Zubří zemí.“ Město Bystřice nad Pernštejnem, ve spolupráci se svazkem obcí mikroregionem Bystřicko, chce touto aktivitou přispět k propagaci přírodních i kulturních hodnot, turistických zařízení i různých atraktivit našeho regionu.

Chcete-li se akce zúčastnit, není nic jednoduššího, než si na některém z kontaktních míst zakoupit za symbolickou cenu 2,–Kč turistickou mapku, kde je kromě vyznačení jednotlivých cílů putování i místo na dvanáct razítek se symbolem Vodomila. Tuto pohádkovou bytost, která nás cestou Zubří zemí provází, stvořila dětská fantazie v rámci výtvarné soutěže. Podaří-li se vám získat alespoň jedenáct z dvanácti razítek s Vodomilem, budete odměněni bezplatným hodinovým plaváním v krytém bazénu sportovní haly a v případě, že budete patřit mezi šest vylosovaných výherců, získáte navíc hodnotné dary, jako je například víkendový pobyt ve sportovním areálu Borovinka, penzionu Pohádka, či pohoštění v některém z partnerských restauračních zařízení. A jaké, že vlastně jsou všechny ty cíle putování Zubří zemí? Rozsošský patriot se bude jistě radovat, že mezi kulturními památkami, vyznačenými na mapě jako objekt hodný pozornosti poutníka, je i barokní kostel sv. Bartoloměje v Rozsochách a jedním z kontaktních míst je i pohostinství s tradicí, kterým je bývalý Zájezdní hostinec Antonína Střešňáka, nyní Pohostinství U Střešňáků.

První písemná zmínka o existenci kostela v Rozsochách je z roku 1285.

Cesta Zubří zemí však vede i k takovým památkám, jako je hrad Pernštejn, kostel sv. Cyrila a Metoděje ve Vítochově, kostel sv. Václava ve Zvoli, zajímavými atraktivitami našeho putování jsou jistě rozhledna Karasín, westernové městečko Šiklův mlýn, sportovní hala v Bystřici nad Pernštejnem nebo strašidelný zámek v areálu zámecké sýpky na Dolní Rožínce. Milovníci přírody si jistě mimo jiné přijdou na své, při absolvování naučné stezky na pravobřežní komunikaci přehradní nádrže Vír nebo návštěvě Domanínského rybníka. Hlavní stanicí putování s Vodomilem je samozřejmě turistické informační centrum v Bystřici nad Pernštejnem a všechny připomínky, či reklamace lze také uplatnit v kanceláři mikroregionu Bystřicko v budově Městského úřadu na Příční ulici.

Přejme všem poutníkům, kteří se vydají za poznáním Zubří země, ať se jim dostane za jejich úsilí zasloužené odměny v podobě krásných zážitků z návštěvy všech míst, kterými je Vodomil povede a našemu regionu zvýšený zájem ze strany těch správných turistů.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.