Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Nebe na zemi

Autor Josef Smolka, publikováno 23. 4. 2007. Slavnosti, Události.

Tato divadelní komedie z dílny Jiřího Voskovce a Jana Wericha doslova nadchla všechny příznivce „prken znamenajících svět“, kteří si ji přišli v neděli 15. dubna vychutnat do rozsošské orlovny.

Přesto, že krásné, téměř letní počasí spíše lákalo na vycházku do přírody, sešlo se v sále orlovny okolo sto padesáti místních lidí. Nebylo divu, že byl o představení zájem, neboť místní měli ještě v dobré paměti skvělý loňský herecký výkon vírských ochotníků v jejichž podání byla i tato divadelní komedie sehrána. A ti ani v letošním roce nezklamali. V průběhu celého představení nenechali nikoho na pochybách, že jediným důvodem proč dělají divadlo, je radost z hraní.

Původní texty se jim podařilo v několika místech obohatit lidovou tvořivostí, která spojila děj s místními názvy, takže si našinec připadal v průběhu hry jako doma, přesto, že děj se odehrával střídavě na a pod Olympem. Jako odměnu sklidili naši mílí hosté dlouhotrvající potlesk vděčného publika, které si odnášelo domů nevšední zážitek z naprosto upřimného, opravdového ale přesto hravého divadelního představení.

Mnozí pamětníci si jistě povzdechli při vzpomínce na slavnou rozsošskou divadelní minulost. Vírským můžeme tiše závidět skvělou partu lidí, kteří nám dokazují, že to málo času, co v dnešní uspěchané době člověku zbývá lze vyplnit i něčím jiným, než sledováním nekonečných televizních seriálů.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.