Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Karnevalové veselení 2007

Autor Josef Smolka, publikováno 23. 4. 2007. Škola, Slavnosti, Události.

Dětský maškarní karneval je již pár roků jednou z nejzdařilejších akcí naší mateřské školy, rodičů a Orla Rozsochy. S jeho přípravou je sice spousta práce a starostí, ale výsledek stojí za to! Již několik týdnů předem s rodiči sháníme sponzorské dary, maminky pečou cukroví, chystáme společně bohatou tombolu. Letošní karneval byl však obzvlášť vydařený. Při vstupu do sálu se zachvělo nejedno dětské srdíčko, když vidělo, že mezi hlavními cenami je panenka Chou–chou, velký modrý slon, či nakladač Manitou. Na toho, kdo si nestačil koupit tzv. velkou tombolu, čekalo ještě asi tisíc drobnějších výher.

Článek napsala Věra Suchá, ředitelka MŠ

V den karnevalu nám sál místní Orlovny „praskal opět ve švech.“ Jistě tomu napomohlo oznámení o přizvání divadelní skupiny ,,TETINY“ z Brna.

Po sále pobíhaly princezny, víly, čarodějnice, šašci, Karkulky, vodníci, kovbojové, černokněžníci. Objevila se i roztomilá kuřátka, myšky, kočičky a jedno lvíče.

Jako první se zábavy ujala taneční skupina děvčat z Rozsoch ,,CRAZY GIRLS.“ O jejich šikovnosti nebylo pochyb. Holky mají zkrátka rytmus v těle. Po tomto pěkném výstupu se mezi dětmi objevila již očekávaná Klotylda a Matylda, děvčata plná energie a nápadů. Odpoledne začalo mít spád: hudba, promenáda v maskách, tanec, soutěže, vtipy,… Děti se bály na chvíli odejít z kola, aby náhodou nepřišly o nějakou legraci. Bylo úžasné sledovat, s jakou radostí a potěšením tančí se svými rodiči a jaké štěstí s nimi při tom tanečním vrtění a společných soutěžních hrátkách prožívají. Ukázalo se, že je i v rodičích stále skryta dětská hravost. Panečku, jak byla pyšná malá Sárinka na svého tatínka, co by dona Antonia – na hlavě sombréro, rumba koule v rukou. A když ke hře přidal ještě tanec, nezůstalo jedno oko suché. Sladká odměna neminula ani vítěze, ani poražené. Nebylo dítěte, které by si neodneslo spoustu výher v tombole a sladkostí.

Tři hodiny her, tance a povzbuzování při soutěžích, bylo vyčerpávající pro všechny zúčastněné. Radost a spokojenost dětí je odměnou pro všechny ty, kteří karneval připravovali. Touto cestou jim všem ještě jednou děkuji zvláště sponzorům, kterých bylo v letošním roce 46. Vaše snaha a ochota stála za to! Děkuji.

Napsala Věra Suchá, ředitelka Mateřské školy Rozsochy

Taneční soubor Crazy girls při zahajování karnevalu

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.