Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Budou tuto zimu i Rozsochy rájem běžkařů?

Autor Josef Smolka, publikováno 11. 12. 2006. Hospodaření.

V minulé zimě, která nás obzvláště hojně obdařila sněhem, si přišli v blízkém i vzdálenějším okolí naší obce na své především milovníci běžek. Zvláště příjemné svezení bylo po běžecké trati, protažené rolbou po tzv. Staré hraničné k Domanínskému rybníku na Vojtěchov, Rovné a pak si už člověk mohl vybrat, jestli se vydá na Nové Město na Moravě nebo zpátky na Jimramov. Bylo to prostě prvotřídní svezení na běžkách. Jediný nedostatek, který tento zážitek nepatrně kazil, spočíval v problému se na upravenou stopu z naší obce dostat. Na základě četných připomínek byl zvážen záměr, protáhnout lyžařskou stopu do obce. Než mohl ovšem tento původní záměr dostat nějakou konkrétní podobu, přihlásili se zástupci Zvole a Dolní Rožínky s návrhem prodloužení lyžařské trati i přes tyto obce. A tak vznikl návrh na nový, asi 35 km dlouhý běžkařský okruh, který spojuje Rozsochy s tratí na Staré hraničné, vede okolo lesa Borovinka a Šudák na katastrální území Horní Rožínky, Dolní Rožínky, Zvole, Branišova a odtud se opět vrací okolo lesa Zvolák do naší obce, pokračuje pod místní částí Kundratice okolo silnice zvané Alej zpět na Starou hraničnou. Navržená trasa slibuje rozšíření možnosti sportovního vyžití v nových, běžkařům prozatím nezpřístupněných lokalitách, které mají milovníkům tohoto sportu bezpochyby co nabídnout. Obyvatelům zmíněných obcí může uvedený projekt otevřít možnost nastoupit na skvělou stopu, skýtající velmi příjemné zážitky spojené s radostí ze zdravého pohybu uprostřed naší pěkné krajiny. Doufejme, že bude ve věci nového běžkařského okruhu dosaženo shody všech zúčastněných stran a že se nakonec tuto zimu dočkáme i nějaké sněhové nadílky, která je pro zdárné uskutečnění projektu asi tím nejdůležitějším.

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.