Divadelní ochotníci Kundratice

Kdy a kde nás můžete každoročně vidět?

- v červenci na Svatováclavské pouti v Kundraticích

- v říjnu/listopadu na setkání seniorů v Rozsochách

Svatováclavská pouť - divadelní hra "Hrátky s čertem" (2015)


Princezna ze mlejna - Svatováclavské posezení pod lipami (rok 2014)

divadlo-princezna-ze-mlejna

..............................................................................................................................................
kundratice-divadlo-2013

I letošní pouťové oslavy zpestřili místní divadelní ochotníci představením pod širým nebem, tentokrát pohádkou "Sůl nad zlato". O tom, že jejich představení mají u diváků úspěch, jednoznačně hovořila plná náves a dlouhotrvající potlesk, kterým bylo jejich vystoupení odměněno.

8.11.2013 - setkání seniorů 2013 - divadelní představení "Sůl nad zlato".

sam-1694

sam-1661

sam-1659 sam-1669 sam-1675

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

rok 2012 - Svatováclavská pouť v Kundraticích

- divadelní představení "Anděl páně"

Krásné, slunečné  počasí přivítalo účastníky Svatováclavské pouti v Kundraticích. Slavnost byla zahájena ráno, po deváté hodině, bohoslužbou v místní kapličce, která byla postavena již v roce 1879 podle plánů mistra Cejnka ze Zvole.

V odpoledních hodinách se na návsi sešli místní sousedé i přespolní, aby jako za starých časů pobesedovali u dobré muziky a pouťových dobrot a koupili si tradiční srdce z pouti. Největší zájem všech přítomných poutníků byl nepochybně o divadelní představení pod širým nebem, s názvem Anděl Páně, které zahráli, se zápalem sobě vlastním, místní divadelní ochotníci. Pohádková komedie o popleteném andělovi se všem jejím divákům, kterých se na místní poměry sešel opravdu rekordní počet, velmi líbila a upřímný, amatérský herecký výkon ocenili dlouhotrvajícím potleskem.

kundr-divadlo1 "Anděl páně" v podání kundratických ochotníků

kundr-divadlo2

rok 2011 - Kundratická svatováclavská pouť - divadelní představení "Obušku z pytle ven"

Nedělní ráno 25. září, přivítalo krásným, slunečným počasím letošní svatováclavskou pouť v Kundraticích.

divadlo-kundratice-pout-2011
Pod názvem „Obušku z pytle ven!“ si jistě každý z nás vybaví brilantní herecké výkony Ladislava Peška, Františka Smolíka nebo Josefa Beyvla, ve velmi vydařené televizní pohádce z šedesátých let minulého století. V Kundraticích jste ale mohli být svědky velmi volného divadelního zpracování této Erbenovy pohádky, které spočívalo v umístění děje do místa představení, ale především, přizpůsobení děje místním poměrům. Početné publikum se v průběhu této neobvyklé divadelní pohádky, na návsi velmi dobře pobavilo a odměnilo odvážné ochotníky dlouhotrvajícím potleskem. Velkým přínosem hry bylo i to, že ochotníci nešetřili dětskými rolemi a malí herci si představení užívali snad ještě více než dospěli.
rok 2010 - "Kundratický mrazík"divadlo-kundr-2010

Repríza Kundratického mrazíka

Po velkém úspěchu o pouťovém odpoledni se všichni příznivci amatérské divadelní scény dočkali reprízy „Kundratického mrazíka.“ V místní  kulturní stánek s divadelní scénou se v sobotu 16. října opět proměnila zdejší hasička, kam se vešla celá stovka vděčných diváků. A ani tentokrát nikdo z nich nelitoval, že se na tuto bezprostřední a srdečnou kulturní akci vydal. Amatérští herci si představení užívali a diváci se nakonec do svých domovů rozcházeli plni těch nejlepších dojmů z upřímného hereckého výkonu i dobře sestaveného scénáře, který byl dovedně protkán místními raritami a slavnými fau paux.

 

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy