Základní škola se i letos ujala sběru starého papíru.

Napsal Josef Smolka před 14 roky v kategorii Hospodaření Škola . Připojeno 0 komentářů.

Ani v letošním roce žáci a učitelé Základní školy Rozsochy neporušili dobrou tradici a organizují sběr starého papíru. Tato prospěšná aktivita má hned dvojí užitek. Jednak jsou děti vedeny k tomu, že třídit odpad je samozřejmá a potřebná věc, a také hned můžou okusit, že každá prospěšná práce má své sladké plody. Výtěžek ze sběru je totiž každoročně použit na částečné financování školního výletu.

V loňském roce se touto formou podařilo ve škole nashromáždit neuvěřitelných, více než 7 tun starého papíru, takže jej musela svozová firma odvážet nadvakrát. Vzhledem k tomu, že děti „neusnuly na vavřínech,“ nejen, že doma pilně starý papír shromažďovaly, ale navíc i působily na své okolí, aby jim lidé tuto cennou surovinu schovávali, lze předpokládat i v letošním roce dobrou bilanci této akce.

Chcete-li spolu s naší základní školou přispět k ochraně životního prostředí, k ekologické výchově našich dětí a také jim trošku pomoci vylepšit příjmovou část rozpočtu školního výletu, přineste prosím svůj starý papír v pondělí 28. května kdykoliv v době od 6 do 19 hodin do budovy školy. Odvoz je naplánován na úterý 29. května mezi 8. a 9. hodinou ráno.

Všem, kdo se do této akce zapojí, za naše žáky předem srdečně děkujeme.

obrazek

Školní chodba je v době sběru zcela zaplněná starým papírem

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy