Přeskočit na obsah Přeskočit na hlavní menu

Zábavné sportovní odpoledne v Rozsochách

Autor Josef Smolka, publikováno 9. 9. 2014. Aktuality.

V sobotu 6. září se uskutečnily již dlouho připravované Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrávalo ve stylu legendárních televizních Her bez hranic na fotbalovém hřišti v Rozsochách. Soutěže se zúčastnilo 8 obcí (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S. a Vír), které soutěžily v 10 hrách. Nad osmi z nich si vzaly patronát jednotlivé soutěžící obce a dvě, vědomostní, připravil Mikroregion Bystřicko.

Vše vypuklo ve 14.30 hod. Každý tým se představil v úvodním průvodu. Augustin Holý všechny přivítal a Libor Pokorný ještě zkráceně představil všechny hry, ve kterých týmy soutěžily. Oba komentátoři soutěžícím ještě popřáli hodně štěstí a sportovní odpoledne za krásného slunného počasí bylo zahájeno. Rozhodčí z jednotlivých obcí vždy před jejich připravenou hrou ještě představili pravidla a začalo se soutěžit. Každý soutěžní tým šel s velkým zápalem pro hru do každé disciplíny. Všem však šlo hlavně o dobrou zábavu a alespoň na chvíli zapomenout na každodenní starosti. I pro děti byl připraven zábavný program v podobě skákacího hradu, trampolíny a malování na obličej.

Ve výsledcích byly týmy velmi vyrovnané. Než se spočítal závěrečný počet bodů, byla mezi soutěžícími losována tombola o volné vstupenky na Slavnosti brambor (20. – 21.9.2014) do centra zelených vědomostí EDEN. Vstupenky získali soutěžící z Dalečína, Dolní Rožínky, Rozsoch, Rožné, Strážku, Štěpánova nad Svratkou a Víru. Vylosovaným ještě jednou gratulujeme. Poté se mohlo přistoupit k vyhlášení výsledků sportovního odpoledne. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních vítězů, byly připraveny ještě medaile, sekt a dorty s logem Her bez hranic 2014. Pro první místo byl navíc připraven zlatý putovní pohár.

Výsledková listina

1. místo: Rožná (68 b.) 5. místo: Rozsochy (44 b.)
2. místo: Dalečín (60 b.) 6. místo: Štěpánov n. S. (42 b.)
3. místo: Dolní Rožínka (57 b.) 7. místo: Vír (40 b.)
4. místo: Bystřice n. P. (54 b.) 8. místo: Strážek (38 b.)

Děkujeme sponzorům (EDEN centrum zelených vědomostí, Stavebniny Zeman s.r.o., MAS Zubří země, o.p.s.), DDM Bystřice n. P. za zapůjčení trampolíny a Františku Macháčkovi za zapůjčení skákacího hradu, obci Rozsochy za poskytnuté zázemí a zúčastněným obcím za pomoc při organizaci her. Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím i divákům děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se na Vás v příštím ročníku Her bez hranic v roce 2015.