Svatováclavská pouť v Kundraticích s posezením pod lipami

Napsal Josef Smolka před sedmi roky v kategorii Kultura . Připojeno 0 komentářů.

V neděli 29. září zaplnili už v 9 hodin místní i přespolní slavnostně upravenou  kundratickou náves, v prostoru před kapličkou, aby se zde zúčastnili pouťové bohoslužby, která zahájila oslavy tradiční svatováclavské pouti.

kundratice-mse-2013 

I ta letošní sousedská slavnost byla velmi pečlivě připravena a žádný z jejich návštěvníků si nemohl stěžovat na nudu. V odpoledních hodinách bylo na návsi připraveno spoustu soutěží pro děti. Dospělí se mohli zaposlouchat do lidové muziky a využít bohatého občerstvení. I ty letošní pouťové oslavy zpestřili místní divadelní ochotníci představením pod širým nebem, tentokrát pohádkou Sůl nad zlato. O tom, že jejich představení mají u diváků úspěch, jednoznačně hovořila plná náves a dlouhotrvající potlesk, kterým bylo jejich vystoupení odměněno.

Určitě je velmi dobře, občas se sejít na návsi pod lipami, jen tak si pobesedovat, zastavit se a popovídat si se svými sousedy a známými. Je to přesně to, co nám v dnešní uspěchané době chybí a měli bychom za to být místním pořadatelům tradiční svatováclavské pouti vděčni.

kundratice-divadlo-2013 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy