Školní výlet základní školy

Napsal Josef Smolka před devíti roky v kategorii Škola . Připojeno 0 komentářů.

Žáci základní školy nám napsali, jak si užili letošní školní výlet, na který si vydělali prodejem starého papíru.

Letošní školní výlet jsme si vybrali do Olomouce.

Odjeli jsme v 7:15 autobusem z Rozsoch. Asi v půli cesty byla zastávka na svačinu a krátký odpočinek. Přijeli jsme do Olomouce, kde vzhledem k objížďkám nám hledání parkoviště trvalo trochu déle. Nakonec to však dobře dopadlo.

Všichni společně jsme vyrazili na Dolní náměstí, prohlédli si krásné kašny a Mariánský sloup. Potom rychle na Horní náměstí a tam byl sloup Nesvětější trojice, do kterého jsme mohli vstoupit a uvnitř jsme dostali mapu Olomouce a také razítko na ruku. Hned vedle byl krásně opravený orloj, no a my čekali do jedenácté hodiny, až začne vyzvánět. Moc pěkné. Ještě se nám líbil model plánu Olomouce, který byl vyroben z bronzu. Mohli jsme si ho osahat, putovat po něm rukama a vyzkoušet si orientaci ve městě

 

katedrala-011

Odpočinek pod portálem katedrály sv. Václava

 

Naše cesta pokračovala dál do Vlastivědného muzea, které se však opravovalo, ale v jedné jeho části byla instalovaná moc pěkná výstava „Kuky se vrací“. Byly tam různé loutky a kulisy z filmu, ukázky z výroby filmu a spousta dalších zajímavostí. Výstava byla zaměřená na ekologii a třídění odpadu – na chvilku jsme si připadali jako v naší škole, kde také třídíme… Sluníčko krásně svítilo a my pokračovali dále ke Katedrále sv. Václava, kterou jsme důkladně „prošmejdili“, moc velká nádhera a kouzlo místa. Hned vedle bylo muzeum, kde nás nejvíce zaujal pozlacený arcibiskupský kočár. No a potom rychle zpátky do autobusu a hurá do ZOO. Před vstupem byla obědová přestávka v lese u zahrady.

Nakoupili jsme si hodně krmení pro určitá zvířata a taky jsme je pěkně nakrmili. Stihli jsme si prohlédnout celou zoologickou zahradu, o které se dá říci, že je moc pěkná, no a zvířata úplně nejvíc.  Dokonce nám netopýři v jednom pavilonu létali kolem hlavy.  Po prohlídce zahrady ještě nějaké nákupy „důležitých“ věcí a návrat domů. V klimatizovaném autobusu se nám jelo skvěle, i když venku bylo pořádné horko. V 19 hodin jsme „přistáli“ v Rozsochách v pořádku a spokojení.

Také děkujeme všem, kteří nám pomohli sbírat starý papír (celkem 7630 kg), za který jsme dostali hodně peněz. Zaplatili jsme autobus a ještě nám zbylo. Už nyní se těšíme na nějakou pořádnou exkurzi v příštím školním roce.

Hurá nazdar výletu!!!!!!

 

Žáci ZŠ Rozsochy

 

P.S. Teprve v Olomouci nám došlo, k čemu nám byl den před výletem kurz dopravní výchovy na dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme si v praxi vyzkoušeli správné chování chodců na silnici a na přechodu pro chodce. Všechno jsme to dobře zvládli.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy