Seniorské setkání v rozsošské orlovně

Napsal Josef Smolka před desíti roky v kategorii Kultura Slavnosti . Připojeno 0 komentářů.

V pátek 22. října opět ožila rozsošská orlovna veselým kulturním programem, ušitým na míru sešlosti místních seniorů, kteří sem přijali pozvání od Sboru pro občanské záležitosti obce Rozsochy. I tentokrát se pořadatelé s programem setkání velmi dobře trefili do vkusu publika, čítajícího asi sto lidí a nikdo z návštěvníků této akce nelitoval, že mezi své vrstevníky přišel pobesedovat.

seniori-2010 

Je už téměř tradicí, že program pro seniory zahajují svým vystoupením žáci místní základní školy, pásmem básniček a písniček, v doprovodu učitelky hudební výchovy, Lenky Kudrnové. Svým vystoupením děti, stejně tak jako v předchozích ročnících setkání, „nalily publiku do žil“ radost a optimismus a byly za to odměněny nejen bouřlivým potleskem, ale i tradičním sladkým honorářem. V průběhu celého večera se také starala o dobrou náladu hudební skupina Estráďáci. Všichni účastníci setkání si po celou dobu jejich vystoupení libovali, jak ti mladíci s přehledem zvládají staré dobré evergreeny a spokojeně si je s nimi prozpěvovali. Všem však stále vrtalo hlavou, co že bude tím překvapením, které bylo uvedeno na programu akce. Když se po malé přestávce otevřela opona, spatřili všichni něco, co jim na tvářích vykouzlilo nanejvýš spokojený výraz. Na jevišti se mezi netradičními kulisami producírovali kundratičtí ochotníci, kteří přišli seniory potěšit divadelní scénkou „Kundratický mrazík.“

deti-zs

Spokojení senioři se rozcházeli domů až v pozdních večerních hodinách a nikdo nelitoval, že na tuto akci přijal pozvání. Není nad to, když se lidé mají možnost setkávat při pozitivně laděných akcích, podělí se vzájemně o své starosti i radosti, pobaví se, zazpívají si a uvědomí si, že jedna z nejdůležitějších věcí na světě jsou co nejlepší mezilidské vztahy.

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy