Rozsochy letos opět soutěží o titul Vesnice roku.

Napsal Josef Smolka před osmi roky v kategorii Události . Připojeno 0 komentářů.

Ve středu 6. června jsme v naší obci přivítali vzácnou návštěvu, kterou byla desetičlenná hodnotící komise krajského kola soutěže o titul Vesnice roku 2012.

O podání přihlášky do této soutěže rozhodla v dubnu letošního roku rada obce. Ne, že by trpěla samolibostí nebo přehnanou sebedůvěrou, ale proč nedat občanům této obce signál, že vše kladné co dělají ve prospěch příjemného, aktivního a kvalitního života v naší obci je vidět, je to ceněno a je to hodno úspěšného srovnání s ostatními obcemi?

Soutěž o titul Vesnice roku probíhá již od roku 1995. Jejím vyhlašovatelem je Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a od roku 2007 i Ministerstvo zemědělství ČR, a to v rámci Programu obnovy venkova. V letošním roce se této soutěže účastní celkem 278 obcí z celé ČR, z čehož je 33 obcí z kraje Vysočina. V rámci soutěže jsou hodnoceny koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

            Vyhodnocení krajského kola by mělo proběhnout koncem června tohoto roku, tak držme Rozsochám palce.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy