Podpořte svým hlasem nádraží v Rozsochách!

Napsal Josef Smolka před jedním rokem v kategorii . Připojeno 2 komentáře.

rozsochy-2-milos-stloukal-20190902-170039-2-1 Nádraží v Rozsochách se probojovalo v uznávané soutěži mezi prvních deset finalistů (z 66 nominací).

Pošlete svůj hlas (viz odkaz níž), třeba se nám podaří zvítězit!

http://nejnadrazi.cz/hlasovani?fbclid=IwAR02fPU0Tb-acLgtnJnafgyVcmdPqe2EyL_-P--t9RLMgEM41Pz63Rx-fnM

nebo připojte svůj podpis na arch, který je ve vstupní hale OÚ Rozsochy.

Kraj Vysočina, trať 251 Žďár n. S. - Nové Město n.M. - Tišnov

Poklidné nádraží je umístěno na kraji obce Rozsochy v malebné krajině Vysočiny. Cestující si vychvalují jeho kouzlo.

"Je čisté a s příjemnou atmosférou. Tato slova naštěstí patří i pro jeho návštěvníky, cestující. V zimě se tu projevuje drsnější ráz krajiny, v létě se jedná o nejkrásnější místo na světě. Houkání vlaků je slyšet na kilometry daleko."

Komentáře

1 | Zdeněk Chlup @ | před jedenácti měsíci

Nejkrásnější nádraží Rozsochy

Dobrý den,
se zájmem si přečetl zprávu o nejkrásnějším nádraží roku.Už jenom proto,že i já jsem přímo v nádražním bytě strávil podstatnou část svého dětství – veškeré letní,či zimní prázdniny a to mezi lety 1959–1970.V té době tam bydlela moje teta se strýcem,který byl tehdy výpravčím ,myslím, v Bystřici nad Pernštejnem nebo Nedvědici /manželé Květa a Karel Abrahámovi/.Pa­matuji se , že byt
tehdy neměl zavedenou ani přípojku vody , pro tu jsme chodili do studny , měl tedy také jen suchý záchod.Topilo se tehdy jen v kuchyni ,která byla vedle nynějšího vchodu,samozřejmě dřevem,či uhlím.Tehdy mělo nádraží 2 koleje , jedna z nich sloužila jako nákladní.V té době tam byla také umístěna stará parní lokomotiva ,která rozehřívala asfalt v dovezených nákladních cisternách,který se potom vozil na opravy silnic.Pro nás ,tehdy děti, to bylo pravé Eldorado .Byly to opravdu nezapomenutelné zážitky a jak v zimě , či létě jsem si s místními vrstevníky užil neskutečné legrace /bratři Svobodovi,Pepa Bureš, Zdena Hradešínská – nevím , jestli tam ještě žijí nebo alespoň jejich rodiny/.Ještě dnes , když se dostanu na ta místa zamačkávám slzu.......
Přeji Vám a panu Stloukalovi ,aby se Vám práce při zvelebování nejen nádraží,ale i \" Horních\" a\" Dolních\" Rozsoch dařila.
S pozdravem Zdeněk Chlup

reagovat

2 | Miloš Stloukal @ | před jedenácti měsíci

[1] Zdeněk Chlup: Dobrý den vážený pane Chlup. Děkujeme za úžasné vzpomínání a věřte, že vítězství v tomto ročníku je velký závazek do budoucna a usínání na vavřínech určitě v plánu nikdo nemáme. Prosím Vás, ozvěte se mi na uvedený email, měl bych na Vás řadu otázek a moc rád bych s Vámi zůstal v kontaktu. Děkuji mnohokrát, Stloukal Miloš.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy