Neděle "na draka"

Napsal Josef Smolka před 14 roky v kategorii Události . Připojeno 0 komentářů.

Druhá říjnová neděle proběhla v Rozsochách ve znamení pouštění papírových draků. V odpoledních hodinách se sešli děti i dospělí na Střešňákově kopci, kam byli všichni pozváni organizátorem akce, Sborem dobrovolných hasičů Rozsochy. Zde se mohli v průběhu druhého ročníku rozsošské drakiády na vlastní oči přesvědčit, zdali právě ten jejich papírový favorit vyletí nejvýše ze všech, či naopak zůstane potupně na trávníku

drakiáda se neobejde bez servisu dospěláků

Drakiáda se neobejde bez servisu dospěláků

Tentokrát účastníkům drakiády dokonale přálo počasí. Nejen, že se z oblohy usmívalo sluníčko, ale foukal i dosti příznivý vítr, takže se konstrukčně nejpovedenější papíroví draci brzy ocitli ve výšce, kterou limitovala pouze délka kotvícího provázku. A že někteří konstruktéři jeho délkou nešetřili! Přítomní rodiče zajišťovali z počátku svým ratolestem nezbytný servis. Později pak někteří z nich přebírali odpovědnou funkci držení provázku a mnozí dospěláci pak shledali, že to pouštění draků vlastně není tak špatná zábava. Jejich ratolesti si pak mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jaký to je problém, dostat hrající si lidskou bytost z místa zábavy domů.

O všechny účastníky drakiády bylo po celou dobu vzorně postaráno členy hasičského sboru, od kterých na závěr všichni účastníci obdrželi sladkou cenu, neboť tentokrát skutečně vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Budete-li mít příští podzim chuť strávit příjemnou neděli se svými dětmi, pořiďte si včas draka a přijměte pozvání na třetí ročník, který bude, dle slov organizátorů, zcela jistě opět vyhlášen. Uvidíte, že neděle „na draka“ může být velmi příjemným dnem.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy