Napsali o nás..."Radní Petr Krčál četl dětem pohádku"

Napsal Josef Smolka před osmi roky v kategorii Kultura . Připojeno 0 komentářů.
V rámci celorepublikové akce „Celé Česko čte dětem“ navštívil radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál obec Rozsochy. Přijal pozvání do místní knihovny, aby dětem přečetl svému srdci blízkou knihu. Mezi natěšené posluchače nepřišel sám. Doprovod mu dělali maskoti Rodinných pasů, medvědice Ája a pes Punťa.
Radní kraje přečetl dětem pohádku Jana Drdy Dařbuján a Pandrhola, která patří k jeho nejoblíbenějším. „Pohádky by měly být nejen snivé, ale především poučné, což tato splňuje beze zbytku,“ prozradil na úvod radní Krčál.
radni
Pohádku však nestihl dočíst do konce. Děti tak měly za úkol pohádkový příběh dovyprávět. Nebyl to ovšem jediný úkol, které pro ně radní během své návštěvy přichystal. K ruce měl přitom dva své plyšové pomocníky. Každý z dětských návštěvníků si tak domů odnášel pamlsky či milou drobnost. Milé bylo ostatně celé setkání. Z původně naplánovaných dvaceti minut, které jsou doporučovány coby denní dávka četby dětem, strávil radní v jejich společnosti více než dvě hodiny.

  „Potěšila mě velká účast dětí a jejich rodičů na této akci. Oceňuji, že rodiče podporují své děti ve čtení, které je jednou z nejlepších investic do jejich úspěšné budoucnosti,“ poznamenal radní Krčál.

radni2

 

Text je zkopírován (včetně fotografií) z oficiálních internetových stránek kraje Vysočina:

  http://www.kr-vysocina.cz/radni-petr-krcal-cetl-detem-pohadku/d-4050226/p1=1013

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy