Mezinárodní setkání obcí ve slovenském Sačurově

Napsal Josef Smolka před devíti roky v kategorii Sport Události . Připojeno 0 komentářů.

Krásným, letním, slunečným počasím přivítala slovenská obec Sačurov zástupce ze svých partnerských obcí, polských Pisarowců a českých Rozsoch. O víkendu 9. a 10. července zde proběhlo již čtvrté mezinárodní setkání, na kterém nechyběla dobrá zábava, dobrý sport, ale také vážné diskuse o životě a problémech ve všech jmenovaných státech a obcích.

sacurov-011 

Jak už je při podobných setkáních velmi dobrým zvykem, byli jsme v Sačurově přivítáni s „otevřenou náručí,“ srdcem na dlani a bylo o nás po všech stránkách velmi dobře postaráno. A přestože jsme za sebou měli dalekou cestu, tak nám přišlo vhod příjemné posezení v kulturním domě, kde jsme probrali novinky, kterými naše obce od posledního setkání prošly a pak už nezbylo, než si společně z plných plic zazpívat. Se zábavou to však nebylo možné přehánět, protože v neděli čekal na všechny náročný program. A tak jsme se ještě před půlnocí vydali na lože, abychom načerpali nové síly.

Po ranní nedělní bohoslužbě v místním římskokatolickém kostele a slavnostním obědě v jídelně základní školy, se všichni vydali na fotbalové hřiště, kde již  bylo vše nachystáno na mezinárodní fotbalový turnaj. Obojí hosté si s sebou přivezli po jednom fotbalovém týmu, domácí Sačurov postavil kromě mužů „A“ také mužstvo starších pánů.

Jako první si vyzkoušeli sačurovský trávník naši fotbalisté v utkání proti „áčku“ ŠK Sačurov. Oba týmy předvedly pěkný fotbal, který však nebyl o vítězství za každou cenu, tak jak se na přátelské utkání sluší. Důležité bylo, že až na maličkosti nebyl nikdo zraněn. Výsledek utkání 3:1 ve prospěch sačurovských borců byl přijat i ze strany rozsošských fanoušků s uznáním a oba týmy sklidily jejich poděkování.

Ve druhém zápase spolu soupeřili sačurovští starší páni  proti týmu „A“ z polských Pisarowců. Bylo vidět, že starší borci už na mladíky nestačí s dechem a tak zápas nakonec skončil s výsledkem 0:5 pro Pisárovce.

Poté, co si sačurovský tým vysloužilců trochu oddechl, nastoupil na hřiště znovu, tentokrát proti rozsošskému týmu. Bylo vidět, že horké počasí hráčům příliš neprospívá a tak se vydatně povzbuzující diváci nakonec dočkali pouze jednoho gólu, který  týmu Rozsoch zajistil čestné třetí místo.

O zlato si zahrály Pisárowce proti domácímu „áčku.“ Přestože se hosté z Polska snažili, aby obhájili loňské prvenství, tak ve standardní době docílili pouze výsledku 1:1 a o vítězi rozhodovaly penálty, ve kterých měli větší štěstí domácí a právem si doma ponechali zlato.

Organizátoři setkání nikoho nenechali na pochybách o svých skvělých organizačních schopnostech a opět potvrdili svoji pověst velmi dobrých a srdečných hostitelů, za což jim patří naše velké díky. Výprava z Rozsoch si sice odvezla bronzový pohár za fotbal, ale nepochybně by si zasloužila zlato za velmi dobré vystupování a za to, že dělala naší obci velmi dobré jméno.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy