Druhý ročník „Albrechtického koštu„

Napsal Josef Smolka před desíti roky v kategorii Události . Připojeno 0 komentářů.

Tak co, kdože má u nás nejlepší slivovicu? Tahle otázka nedala spát albrechtickým vyznavačům dobrých pěstitelských destilátů tak dlouho, až se rozhodli pro organizování soutěže s názvem „Albrechtický košt.“ A protože se vloni první ročník tohoto klání opravdu vydařil, nenechal na sebe ten druhý, letošní, dlouho čekat.

V sobotu 3. března se v kulturním domě v Albrechticích, zaplnil stůl odborné komise půllitrovými lahvemi těch nejlepších vzorků pravé domácí pálenky, aby z ní byly vyhodnoceny a oceněny ty nejlepší destiláty, jejichž majitelé se budou moci pyšnit cennou značkou nejlepší kvality. Lze říci, že členové poroty měli z počátku velmi smíšené pocity. Na jedné straně výtečné vjemy z ochutnávání prvotřídní pálenky, na straně druhé tíživý pocit zodpovědnosti, vybrat z těch výborných moků pouze tři nejlepší.

            Nakonec se při přidělování kladných bodů všichni porotci shodli na tom, že tu nejlepší slivovicu má albrechtický občan Jiří Padrtka, druhé místo obsadil se svým skvělým destilátem místní rodák, toho času bytem v Rozsochách, Michal Šafránek a na skvělém třetím místě se se svojí výbornou pálenkou umístnil opět místní, Vladimír Vítek.

            Vítězům gratulujeme a přejeme jim, aby ta letošní úroda švestek byla podstatně lepší, než ta minulá a organizátorům této zdařilé akce děkujeme za úsilí a čas, věnovaný ve prospěch příjemného společného setkání sousedů.

kost-albrechtice-2011

Vítězové albrechtického koštování

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy