Dětský maškarní karneval na bruslích v Kundraticích.

Napsal Josef Smolka před desíti roky v kategorii Slavnosti . Připojeno 0 komentářů.

V sobotu ožil kundratický rybníček za Peškovými dětským hlaholem a výskáním. Místní se rozhodli využít mrazivého počasí, skoupého na sníh, k ledovým zimním radovánkám a uspořádali pro děti maškarní karneval na ledě. Na zamrzlé hladině rybníčka se nakonec sešlo osmdesát malých i dospělých účastníků karnevalu, převážně místních, ale své čestné zastoupení zde měli i přespolní.

 

karneval-led-2-2011  

Pořadatelé karnevalu, členové Sboru dobrovolných hasičů Kundratice, nenechali nic náhodě a tak mohli dětští karnevaloví účastníci využít pro boj se zimou, kromě zdravého pohybu, také horkého čaje. S hladem si pak každý hravě poradil pomocí neodolatelně vonících párků, právě vytažených z udírny. Stejné gastronomické prostředky měla pochopitelně k dispozici i dospělá část ledového maškarního setkání, pouze s tím rozdílem, že čaj byl vylepšen o nějaké ty dospělácké přísady.

Jak už to na podobných akcích chodí, tak i při tomto kundratickém maškarním klouzání došlo na vyhodnocení nejlepších masek. A asi není třeba uvádět, kdo že tuto disciplínu vlastně vyhrál. Vítězem se stal každý, kdo se maškarního karnevalu v nějaké masce zúčastnil, ať už se pro toto odpoledne převtělil do indiána, bílé paní, draka, lva, kašpárka, či jiné, bytosti.

SDH Kundratice děkujeme za další zdařilou akci a místním přejeme aby jim jejich nadšení vydrželo.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

(4 číslice)

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2020 Obec Rozsochy