Oprava silnice k nádraží

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.

Oprava silnice

Krajská správa a údržba silnic bude provádět v termínu 16.7. – 10.8.2018 opravu silnice III/3853 od železničního přejezdu Rozsochy – nádraží po začátek obce. Po dobu opravy bude opravovaný úsek uzavřen pro veškerou dopravu. Objízdná trasa bude značena po silnici I/19 přes Bystřici nad Pernštejnem a Rodkov do Rozsoch.

Po dobu opravy silnice je potřeba počítat s určitým omezením, ale výsledek bude stát určitě za to a po mnoha letech, kdy jsme přijížděli do obce po silnici plné výmolů se svezeme po pěkně opravené cestě.

Josef Smolka

Máj, měsíc lásky, ale i vzpomínek na válečné oběti.

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.

Měsíc květen nebo chcete-li máj, je bez nadsázky jedním z nejkrásnějších měsíců roku. Ne nadarmo se mu říká měsíc lásky. Příroda se probouzí ze zimního spánku, náhle je všude spousta svěží zeleně a voňavých květů. Jedním z nejtypičtějších květů jara je šeřík. Bohaté, pronikavě vonící, barevné květy obalují keře, lemující pěšiny parků nebo rostoucí jednotlivě, roztroušené po zahrádkách. Květy šeříku jsou odjakživa spojeny s jarem. Ale také s koncem druhé světové války. Právě v souvislosti se vzpomínkami na konec války vzpomínáme paradoxně v jednom z nejkrásnějších měsíců v roce na oběti nesmyslného dlouhodobého válečného konfliktu. Vzpomínáme na lidi, kteří se kvůli nepochopitelné lidské hlouposti a zlovůli tohoto krásného období v roce 1945 nedožili. Byli mezi nimi bojovníci, kteří se postavili hrozícímu zlu se zbraní v ruce, ale i nevinní civilisté, kteří byli prostě jenom v nevhodnou dobu na nevhodném místě nebo doplatili na svoji lidskost a vlastenectví, když pomáhali tehdejším nepřátelům Třetí říše. Mezi ten poslední případ patří oběť rodiny Holečkových z Albrechtic. Z celé rodiny, která poskytla zázemí odboji, se zachránili pouze dva její příslušníci. Josef Holeček mladší, útěkem, po odvážném skoku ze šťítového okna domu a jeho dvouletý syn, na přímluvu tehdejšího albrechtického starosty. Ostatní členové rodiny, Josef Holeček starší, jeho žena Marie, osmnáctiletá dcera Ludmila i snacha Růžena, byli po dvou měsících mučení nakonec popraveni v plynové komoře koncentračního tábora v Mauthausenu.

Pokračování tohoto článku »»»

Vítání občánků narozených v roce 2017

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.

V neděli 20. května jsme do života v naší obci přivítali 6 dětí narozených v roce 2017 - čtyři chlapce a dvě holčičky.

sam-3039Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.

Pokračování tohoto článku »»»

Zvýhodněná nabídka – rozbor pitné vody ze studny

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.
Enviro ekoanalytika s.r.o.

nabízí rozbor pitné vody ze studně.

Akční cena pro občany obce: 850,- Kč

Rozsah analýzy: koliformní bakterie, Escherichia Coli, pH, konduktivita, tvrdost celková, amonné ionty, dusitany, dusičnany, TOC (celkový organický uhlík), železo, mangan

Platnost nabídky je omezená. Pokud máte zájem, nahlaste se do pátku 25. května 2018 na OÚ Rozsochy. Po tomto termínu bude oznámen termín vyzvednutí vzorkovacích nádob pro vlastní odběr vzorku vody a termín svozu vzorků z obce Rozsochy (v červnu).

Cena zahrnuje:

  • poskytnutí speciálních vzorkovacích nádob pro vlastní odběr
  • poskytnutí podrobných pokynů pro odběr vzorku vody
  • rozbor jednoho vzorku vody ze soukromého zdroje vody
  • výsledky rozboru ve formě protokolu o zkoušce
  • dopravu a přepravu vzorků do laboratoře
  • poskytnutí poradenství v případě nevyhovujících výsledků

Analýzu provádí akreditovaná laboratoř společnosti ENVIRO-EKOANALYTIKA, s.r.o. vlastnící Osvědčení o akreditaci č. 567/2017 vydané ČIA Praha s platností do 18.5.2021

Oznámení o přerušení dodávky el. energie - Vojetín

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.

Dne 21.5.2018 od 7:30 do 10:00 bude přerušena dodávka el. energie ve Vojetíně.

(Plánované práce na zařízení distribuční soustavy).

Čarodějnice 2018

Napsal Augustin Holý před měsícem v kategorii . Připojeno 0 komentářů.

31693222-1851927168161549-1869266935709843899-n-1 31682480-1852393048114961-1187753058017214464-n-1

V pondělí 30. dubna připravila obec Rozsochy pro malé i velké příznivce čarodějnických ohňů již tradičně vzorně připravenou hranici, na které bylo letos pro čarodějnici, kterou vyrobily žáci naší základní školy , připraveno letadlo.

Vítr, který během dne poměrně silně foukal se navečer utišil a tak nic nebránilo tomu, aby se všichni účastníci po 19. hodině sešli, aby mohl začít čarodějnický rej.

Nejdříve si děti a někteří dospělí zasoutěžili. Největší ohlas mělo tradičně přetahování lanem, u kterého se vystřídalo několik skupin soutěžících. Holky proti klukům, nebo dospělí proti dětem. Po soutěžích byl zapálen malý oheň, na kterém si všichni mohli opéct špekáček.

Takto posilněni se všichni shromáždili u velké hranice, která byla zapálena. Potom následoval průvod kolem hřiště, který děti absolvovaly osvětlené lampiony a svítícími náramky.

Po průvodu čekalo pro všechny překvapení v podobě ohňostroje.

Všichni přítomní se rozcházeli spokojeně domů.

 

Josef Smolka

 

 

 

 

Pokračování tohoto článku »»»

KontaktÚřední deskaNahoru

Vytvořil Marek Klusák

© 2006 – 2018 Obec Rozsochy